Кабмін у суді доведе законність призначення Вітренко в "Нафтогаз" - Мін'юст
Кабмін у суді доведе законність призначення Вітренко в "Нафтогаз" - Мін'юст

Кабмін у суді доведе законність призначення Вітренко в "Нафтогаз" - Мін'юст

Про це повідомив міністр юстиції Денис Малюська / фото УНІАН, Володимир Гонтар

Кабінет міністрів України оскаржить припис Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) про незаконність і скасування рішення призначити головою НАК "Нафтогаз України" Юрія Вітренка.

Про це написав міністр юстиції Денис Малюська на своїй сторінці у Facebook.

"Припис НАЗК найближчим часом буде оскаржено в суді", - зазначив він.

Малюська пояснив, що на момент прийняття розпорядження про призначення Вітренка Кабмін виконував повноваження не тільки загальних зборів акціонерів НАК "Нафтогаз України", а й наглядової ради. Зараз повноважень наглядової ради у Кабміну немає.

Заява НАЗК

15 червня 2021 року голова Національного агентства з питань запобігання корупції Олександр Новіков заявив, що розпорядження уряду про призначення Юрія Вітренка головою правління НАК "Нафтогаз України", як і контракт з ним, мають бути скасовані як незаконні.

У НАЗК вважають, що під час виконання повноважень в.о. міністра енергетики Вітренко системно брав участь у підготовці рішень щодо діяльності "Нафтогазу", що є порушенням.

Вітренко заявив, що оскаржить в суді припис Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) про незаконність свого призначення.

Кадрові перестановки в "Нафтогазі"

  • 28 квітня Кабінет міністрів припинив повноваження членів наглядової ради Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України", а також голови правління Андрія Коболєва, і призначив замість нього на цю посаду Юрія Вітренка.
  • Підставою для прийняття цього рішення став розгляд звіту діяльності компанії за 2020 рік. За підсумками минулого року "Нафтогаз" отримав 19 млрд грн чистого збитку, тоді як фінпланом передбачався прибуток у розмірі 11,5 млрд грн.
  • За результатами засідання загальних зборів акціонерів робота наглядової ради та правління НАК "Нафтогаз України" у 2020 році визнана незадовільною.
  • 30 квітня члени наглядової ради НАК зібралися на позачергове засідання. Всі члени ради "Нафтогазу", які були присутні на позачерговому засіданні, подали письмові повідомлення про дострокове припинення своїх повноважень.
  • 5 травня члени правління "Нафтогазу України" закликали уряд врегулювати ситуацію з наглядовою радою компанії, яка подала у відставку.
  • Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявляв, що ротація в керівництві "Нафтогазу" відбулася згідно із законом.
  • Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що членам наглядової ради НАК "Нафтогаз України" надійшла пропозиція від уряду залишитися на рік. За цей час буде проведено прозорий і публічний відбір кандидатів до наглядової ради, а вже після цього - конкурс на нового голову компанії.
  • 12 травня 2021 року "Велика сімка" висловилася з приводу ситуації з "Нафтогазом".
  • 19 травня 2021 року Кабмін продовжив повноваження наглядової ради "Нафтогазу" ще на рік.
  • 20 травня 2021 року президент України Володимир Зеленський назвав причину звільнення Коболєва.
  • 21 травня 2021 року з компанії пішов топ-менеджер Віллем Коппульс.
  • 26 травня 2021 року стало відомо про те, що радник голови правління НАК "Нафтогаз України" Лана Зеркаль написала заяву про звільнення із займаної посади.
  • 31 травня 2021 року радницею голови правління "Нафтогазу" з міжнародних питань стала Світлана Заліщук.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Автор: Ганна Бредіхіна

Теги за темою
Нафтогаз
Джерело матеріала
loader
loader