З ким насправді ви ділите ліжко, або невидима небезпека
З ким насправді ви ділите ліжко, або невидима небезпека

З ким насправді ви ділите ліжко, або невидима небезпека

Коли кожного вечора ми лягаємо у своє затишне, здавалося б, ліжко, ми і не здогадуємося, скільки в ньому всього такого, від чого хочеться втекти подалі. Так, ліжко — це справжній рай для різних не найприємніших форм життя.

Про те, з ким та з чим ми ділимо свою постіль, розповіла експертка з медичної мікробіології Манал Мохаммед, передає The Conversation.

Щодня у нашу постіль потрапляє купа частинок слини, поту, лупи, відмерлих лусочок шкіри. Крім цього, дехто любить їсти в ліжку. Це взагалі комбо, адже всі ці частинки — просто рай для розмноження мікробів, бактерій, вірусів, комах, грибків тощо. Так, ми їх не бачимо, але це не означає, що їх у нашому ліжку немає.

Бактерії

Навіть на лікарняних ліжках, де постійно проводять дезинфекцію, знайшли купу бактерій. То уявіть, що може коїтися в нашій постільній білизні, ковдрах і подушках. За даними досліджень, у ліжках можуть мешкати стафілококи, кишкові паличку та інші бактерії. Звичайно, більшість із них не становлять прямої загрози життю та здоров’ю. Однак деякі неприємні наслідки від них все ж можуть бути. 

Якщо бактерії потраплять у відкриту рану, може початися зараження. Крім цього, вони можуть стати причиною різних інфекцій. 

Кліщі та клопи

Відмерлі лусочки шкіри ні в кого захвату не викликають, якщо тільки мова не про кліщів. Для цих мікроскопічних створінь ваші відмерлі частинки шкіри — справжня смакота. Тому у ліжках можуть завестися кліщі. Звісно, є ще й інший не менш неприємний варіант — постільний клоп. Укуси клопів можуть принести вам купу неприємностей. 

З ким насправді ви ділите ліжко, або невидима небезпека  - Фото 1
Кліщі

Як уберегтися від всіх цих неприємних сусідів

Мікробіолог Манал Мохаммед радить звернути увагу на кілька речей:

  1. Не заправляйте ліжко відразу після того, як встали вранці. Відкрийте вікна і дайте постелі «подихати».
  2. Пилососьте ваші матраци раз у місяць. Також користуйтеся знімними наматрацниками, які можна прати.
  3. Час від часу перевертайте матрац.
  4. Прати постільну білизну краще щотижня. Наші бабусі взагалі могли навіть кип’ятити білизну, але зараз пральні засоби добре справляються й за температури 40-60 градусів.
  5. Не пускайте в ліжко домашніх улюбленців, навіть якщо дуже хочеться.З ким насправді ви ділите ліжко, або невидима небезпека  - Фото 2

Нагадаємо, раніше портал MY.UA повідомляв, які головні помилки в догляді за зубами.

Також портал MY.UA писав, які продукти краще виключити з раціону в спеку.

Щоб не пропустити найцікавіші новини - читайте нас у Telegram тая Viber.

Джерело матеріала
Автор статті
Катерина Кукіб
Катерина Кукіб
Журналіст
loader
loader