/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Fadmin%2Fc3a7c850-e355-443f-954c-ed1d838d4300.png)
Історична паралель: маршал Маннергейм розповів, як перемагати Росію
Через 13 днів війни, яку Росія розв'язала в Україні, тільки ледачий не порівняв те, що відбувається, із Зимовою війною в 1939-1940 роках. Завдяки мемуарам маршала Фінляндії Карла Густава Маннергейма, українці можуть дізнатися, як нечисленній армії вдалося протягом трьох місяців успішно протистояти військам СРСР.
Подробиці пише видання "Українська правда".
Віроломне вторгнення в маленьку країну
Зимова війна почалася 30 листопада 1939 року. У Радянського Союзу були претензії до Фінляндії і конкретно Карельського перешийку. Вони хотіли забрати частину території країни і встановити в ній маріонетковий уряд. Приводом до вторгнення стала "мерзенна провокація від фінів", які нібито обстріляли частину Червоної армії на Карельському перешийку.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Fadmin%2Fb89edbb9-8c46-48eb-951c-ef629d0d56d5.jpeg)
Історія довела, що це було мерзенною брехнею. Тим не менш, армія, яка більш ніж в півтора рази перевищувала фінську, зайшла на територію країни і зустрілася з твердим і вмілим опором. Протягом трьох місяців нечисленні війська Фінляндії сильно били по противнику, а ті терпіли жахливі втрати.
Як писав маршал Карл Маннергейм, "бойовий дух фінів, які захищали свою землю від загарбників, був дуже високий, а навички, необхідні для війни на своїй території - істотно вищими, ніж у противника (для Сталіна виявилося абсолютно несподіваним те, що на захист Батьківщини встав весь фінський народ)".
Мирна угода не на користь Фінляндії
На жаль, хоч фіни билися до останнього, в довгостроковій перспективі Зимова війна була для них програшною. Уряду довелося погодитися на вимоги Радянського Союзу і підписати мирні угоди. 11% території Фінляндії переходили у володіння СРСР, але, незважаючи на ці втрати, країна зберегла свою незалежність, хоч і ціною великих територіальних поневірянь.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Fadmin%2F065aa0bf-5365-476a-be60-38270fc0cbd6.jpeg)
Як видно, Зимова війна і віроломне вторгнення Росії в Україну в 2022 році практично однакові з ідейних причин і подій, що відбуваються. Відмінність цих історичних подій буде в тому, що Україні вдасться протистояти окупантам до переможного кінця, зберегти свою незалежність повністю і вигнати путінський режим навіть з міжнародної арени.
Раніше портал MY.UA повідомляв, що Дональд Трамп запропонував бомбити Росію американськими винищувачами з прапорами Китаю.
Також ми писали, що "Помстимося!": Олег Тягнибок заявив, що в бою з окупантами загинув екс-нардеп.
Щоб не пропустити найцікавіші новини - читайте нас в Telegram і Viber.

