Про це Кулеба повідомив у інтерв’ю «Укрінформу».
«Так, я підписав подання на призначення пані Венедіктової послом у Швейцарії», – сказав він.
Глава української дипломатії зазначив, що ця ідея народилася «в колі декількох людей – сиділи, обговорювали і була знайдена така опція».
За словами Кулеби, практика політичних призначень на дипломатичні посади завжди була, є і буде в усіх країнах, оскільки потрібен приплив свіжої крові, свіжих думок і поглядів.
«Президент постійно придивляється до кандидатів на пріоритетні для нього країни. Ми всі – Андрій Єрмак, я, Андрій Сибіга (заступник керівника ОП) – постійно перебуваємо в пошуку людей. Інша справа, що з десяти варіантів пройде один, тому що процес відбору дуже ретельний. Але це абсолютно нормально, коли ми заводимо в систему людей зовні, але обов’язково з компетенціями, які дозволять їм ефективно виконувати функції посла. Я вважаю, що Венедиктова має ці компетенції. Її робота з міжнародними партнерами в останні місяці якраз показала, що вона може себе проявити на міжнародному треку», – зазначив очільник МЗС.
19 липня Верховна Рада підтримала звільнення Ірини Венедіктової із посади генерального прокурора України. Відставку Венедиктової за поданням президента Зеленського підтримали 264 нардепи.
Голова фракції «Слуга народу» Давид Арахамія заявив, що Венедіктову можуть призначити на дипломатичну посаду і вона «залишається в команді».
Також 19 липня нардепи підтримали подання президента щодо звільнення Івана Баканова з посади голови СБУ.
17 липня Зеленський відсторонив генпрокурорку Ірину Венедіктову та усунув Івана Баканова від виконання обов'язків голови СБУ.
Президент пояснив, що такі кадрові рішення пов'язані з виявленням великої кількості колаборантів у правоохоронних органах.
27 липня Рада затвердила на посаді генпрокурора нардепа «Слуги народу» Андрія Костіна.
Фото: Радіо Свобода