Директор Amnesty International Ukraine Оксана Покальчук заявила, що йде зі своєї посади.
Про це Покальчук заявила у соціальній мережі Facebook.
«Я звільняюсь з Amnesty International в Україні.
Це – ще одна втрата, яку мені принесла війна.
Улюблена робота, 7 років життя, плани на майбутнє, а останні 5 місяців – ще і рятівний круг у вигляді правозахисної роботи на благо рідної країни під час війни.
Все розбилося об стіну бюрократії та глухого мовного бар’єру.
Справа не в англійській, а в тому, що якщо ти не живеш у країні, в яку вдерлися окупанти та рвуть її на шматки, тобі, напевно, не зрозуміти, що ж тут такого – засудити армію захисників», – заявила Покальчук.
За словами Покальчук, вона до останнього намагалася достукатися до керівництва організації і довести, що звіт хибний.
«Навіть ще вчора у мене була наївна надія, що я зможу все виправити.
Що ми проведемо хай хоч 200 нарад і все-таки пояснимо, достукаємось, донесемо свою думку.
І той текст буде видалено, а замість нього з’явиться інший.
Сьогодні я зрозуміла, що цього не станеться», – підкреслила вона.
Як підкреслила Покальчук, «у таких важливих звітах, які публікуються у такий момент та у такому контексті, не може не бути даних про другу сторону війни, про того хто розпочав цю війну».
Вона заявила, що в українському офісі з керівництвом Amnesty International розійшлись ціннісно.
«Я говорила з представниками Amnesty з десятків країн світу, щоб позицію України та українців було почуто.
Також я неодноразово говорила з вищим керівництвом, яке, на жаль, в цій ситуації не здійснило належних кроків аби захистити інтереси людей, на чиє благо працює організація і весь правозахисний рух.
На додачу до відсутності належної реакції, відбулось ігнорування великої активістської ініціативи людей з усього світу, яких обурив цей пресреліз», – заявила вона.
Зауважимо, що через скандальний звіт звільнилася і речниця українського офісу правозахисної організації Катерина Мітєва.
Організація заявила, що ЗСУ нібито розміщуються в деяких цивільних об’єктах, зокрема навчальних закладах і медичних установах.
В Офісі президента відреагували на цей звіт, наголосивши, що Україна чітко дотримується всіх законів ведення війни та міжнародного гуманітарного права, а абсолютним пріоритетом для ЗСУ є збереження життя і здоров’я кожного українця.
Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк зазначив, що Росія докладає максимум зусиль, щоб дискредитувати ЗСУ в очах західних суспільств і зірвати постачання зброї, використовуючи всю мережу своїх агентів впливу.
Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба своєю чергою заявив, що обурений заявою Amnesty International і вважає її несправедливою.
Міністр вважає дії Amnesty International «створенням фальшивого балансу між злочинцем і жертвою».
Міністр оборони Олексій Резніков також прокоментував звіт міжнародної правозахисної організації Amnesty International.
Він наголосив, що будь-які спроби навіть побіжно урівняти неспровоковану російську агресію і український самозахист, як це зроблено в матеріалі Amnesty International, – це «свідчення втрати адекватності і спосіб знищити свій авторитет».
Резніков нагадав, що єдина причина, чому сотні тисяч наших громадян живі і мають домівки, хоча могли їх втратити, – це заслуга Сил Оборони України.
Президент України Володимир Зеленський засудив вибірковість Amnesty International і вважає, що організація намагається амністувати державу-терориста й перекласти відповідальність з агресора на жертву.
Реакція українців на скандальний звіт Amnesty International.