Президент Туреччини Реджеп Ердоган заявив, що відпустив в Україну командирів оборони Маріуполя після особистого прохання Володимира Зеленського
Про це Ердоган сказав на пресконференції за підсумками саміту НАТО у Вільнюсі, повідомляє "Європейська правда".
Ердоган запевнив, що домовленості про те, що командири з Азовсталі, мають лишатися у Туреччині, були досягнуті на двосторонній основі між Україною та Росією. Туреччина нібито не є стороною домовленостей стосовно командирів з Азовсталі.
"Спершу це було результатом дискусії між Україною і Росією, а до пʼятниці, 7 липня, вони були у нас [...]. Коли ми отримали цей запит, то віддали цих командирів", — сказав президент Туреччини.
Ердоган не вважає, що ситуація вплинула на відносини Туреччини з Росією.
"Спершу РФ обурилася, а потім це перейшло в позитив", — додав Реджеп Ердоган.
Що відомо про повернених з полону командирів з Азовсталі
21 вересня 2022 року в результаті обміну полоненими з російського полону загалом вдалося повернути 215 захисників України, серед них були й Денис Прокопенко, Святослав Паламар, Сергій Волинський, Олег Хоменко, Денис Шлега. Операція зі звільнення полонених містила три складові - обмін українців на кума Володимира Путіна Віктора Медведчука, звільнення 5 командирів за сприяння президента Туреччини Реджепа Тайїпа Ердогана та звільнення 10 іноземців, які воювали за Україну.
24 вересня речник президента Туреччини Ібрагім Калін повідомив, що Ердоган і Зеленський узгоджували обмін 15 командирів "Азовсталі", а домовилися лише за 5.
Заступник командира полку "Азов" Мольфар розповів, що всіх звільнених українських військових росіяни катували в полоні. Захисники перебували у важкому психологічному та фізичному стані й потребували допомоги.
У вересні керівник Офісу президента України Андрій Єрмак поговорив зі звільненими з полону командирами з Азовсталі, які тоді перебували у Туреччині. Повідомлялося, що вони проходили медичні огляди, проводилася ретельна перевірка їхнього стану.
8 липня 2023 року Україна повернула з Туреччини командирів з Азовсталі, які перебували там після російського полону.