Чому не можна здирати лусочки шкіри, після того, як згоріли на сонці
Чому не можна здирати лусочки шкіри, після того, як згоріли на сонці

Чому не можна здирати лусочки шкіри, після того, як згоріли на сонці

Лущення шкіри є ознакою того, що організм намагається позбутися пошкоджених клітин, а пошкодження вони зазнали внаслідок сонячних опіків першого та другого ступеня. Дерматологиня Наталі Курсіо пояснила, чому в жодному разі не можна обдирати лусочки шкіри.

Якими можуть бути опіки

  • Сонячні опіки першого ступеня можуть бути червоними і болючими, якщо їх торкнутися, але пошкоджують тільки епідерміс, зовнішній шар шкіри.
  • Сонячний опік другого ступеня серйозніший – шкіра опухає і з'являються пухирі. Пухирі й самі по собі болючі, так ще саме таке пошкодження шкіри УФ-випромінюванням може призвести до раку шкіри.

Це при тому, що спочатку все дійсно заживе, хоч і почне лущитися.

Тож, що робити

Дозвольте омертвілій шкірі відшаровуватися з вашого тіла самостійно, щоб не так свербіло, зволожуйте шкіру заспокійливим гелем з алое вера,
– порадила дерматологиня.

За її словами, свербіж і відлущування припиняться, коли опік загоїться. На це може піти близько 7 днів.

Чому не можна здирати лусочки

Якщо ж здирати часточки шкіри самому, підвищується ймовірність інфікування та появи рубців, з якими дуже важко боротися.

Але краще не допускати сильного обгорання на сонці. Для цього достатньо користуватися сонцезахисним кремом із фактором не менш як 30 і уникати тривалого перебування на відкритій місцевості в спекотний день.

Натоміть дерматологи радять прихопити на пляж капелюх, щоб затінювати обличчя, голову, вуха і шию, та сонцезахисні окуляри. Ба більше, ці аксесуари мають стати вашими найкращими друзями влітку не лише на пляжі.

Теги за темою
Здоров'я Профілактика захворювань
Джерело матеріала
loader
loader