Польща збереже ембарго на імпорт української агропродукції.
Про це заявив представник уряду Польщі Петро Мюллер в ефірі Republika TV, якого цитує Dziennik.pl, пише "Хвиля" .
Мюллер зазначив, що Польща збереже заборону на ввезення агропродукції з України, доки не прийде до висновку, що зняття обмежень "не вплине на наш сільськогосподарський ринок, що навряд чи відбудеться в найближчому майбутньому".
Зерновий спор
16 вересня стало відомо, що Словаччина за Польщею та Угорщиною продовжила заборону на ввезення зерна з України.
У відповідь на такі дії з боку трьох країн ЄС Україна заявила, що судитиметься у СОТ .
Під час поїздки до США президент України Володимир Зеленський виступив на Генасамблеї ООН, і у своїй промові дорікнув країнам через ембарго на українське зерно та деяку продукцію, зазначивши, що таким чином вони "підігрують" Росії .
Після такого звинувачення президент Польщі Анджей Дуда порівняв українських трейдерів із "утоплениками" , які можуть тягнути на дно, якщо намагатися їх рятувати. Також скасував зустріч із Зеленським у США.
Після цих подій прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький пригрозив Україні посиленням експортного ембарго після заяви Зеленського. Внаслідок Польща викликала українського посла через слова Зеленського на Генасамблеї ООН.
22 вересня Дуда повторно висловився про зернову суперечку України та Польщі. Він зазначив, що не вірить, що один конфлікт із агропродукції може перекреслити всі досягнення польсько-українських відносин.
Тим часом Світова організація торгівлі оприлюднила звернення України про зернову суперечку.
26 вересня Україна запропонувала механізм верифікації зерна для ввезення до ЄС.
27 вересня у Мінекономіки заявили, що Україна може відкликати позов до СОТ щодо зерна за однієї умови – якщо країни дадуть гарантії відсутності обмежень на експорт зерна у майбутньому. Тільки тоді Україна зможе формально заявити, що суперечка вичерпана.