Велика палата Верховного суду остаточно відхилила позов експрезидента Петра Порошенка до чинного президента Володимира Зеленського щодо оприлюднення інформації про бізнес-зв’язки Порошенка з колишнім народним депутатом Віктором Медведчуком. Про це свідчить постанова Великої палати Верховного суду від 19 жовтня 2023 року, передає Укрінформ.
У своєму позові Петро Порошенко просив визнати протиправною бездіяльність на той момент вже чинного президента Володимира Зеленського через «неоприлюднення публічної інформації, яка становить суспільний інтерес» і вимагав у Зеленського оприлюднити наявну у нього інформацію, про яку він заявляв в інтерв'ю.
Йдеться про інтерв'ю Зеленського каналу «1+1» у 2021 році, в якому він коментував записи прослуховування нардепа Віктора Медведчука, що їх оприлюднили журналісти Bihus.Іnfo.
Згідно з матеріалами справи, йдеться про слова Зеленського з цього інтерв`ю, що «з терористами, сепаратистами Медведчук торгував, заробляв разом з п`ятим президентом», «ймовірно разом з колишнім президентом вони це робили і заробляли».
На думку Порошенка, чинний президент України ухилявся оприлюднити в повному обсязі наявну у нього публічну інформацію, отриману від Служби безпеки України, розвідувальних органів або інших осіб щодо нього.
«Тому позивач звернувся до адміністративного суду з вимогами визнати протиправною бездіяльність Президента України, яка полягає у неоприлюдненні згаданої в інтерв`ю публічної інформації, а також зобов`язати відповідача оприлюднити цю інформацію, що становить суспільний інтерес», — йдеться у постанові суду.
У вересні 2022 року Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду відмовив у задоволенні позову та закрив справу. Позивач Порошенко з цим не погодився і подав апеляцію на це рішення до Великої палати Верховного Суду.
Велика палата у своєму рішенні від 19 жовтня 2023 року змінила рішення суду першої інстанції лише у мотивувальній частині, а у в іншій частині рішення залишили без змін.
Постанова є остаточною та оскарженню не підлягає.
В одному з сюжетів Bihus.Info йдеться про те, що Віктор Медведчук нібито обговорює перебирання контролю над українською частиною нафтопроводу «Самара – Західний напрямок» у 2015 році. Редакція Bihus.Info припустила, що Петро Порошенко міг бути зацікавлений у цьому, отримав у такий спосіб компенсацію за втрату судноремонтного заводу в Севастополі.
Пресслужба «Європейської Солідарності» назвала ці записи фейком і чорним піаром, який координується Офісом президента. Петро Порошенко назвав розслідування журналістів Bihus.Info щодо «плівок Медведчука» «зомбуванням».
20 грудня 2021 року ДБР повідомило Порошенку про підозру в державній зраді та сприянні терористичним організаціям. Підозра повідомлена в межах справи про схему постачання вугілля з тимчасово окупованих частин Донбасу на суму близько 1,5 мільярда гривень.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.