Експрезидент Петро Порошенко програв справу за позовом до чинного глави держави Володимира Зеленського щодо оприлюднення інформації про бізнес-зв’язки п'ятого президента з колишнім народним депутатом Віктором Медведчуком. Про це свідчить постанова Великої палати Верховного суду від 19 жовтня 2023 року, повідомляє Укрінформ.
Згідно з матеріалами справи, ідеться про слова Зеленського, який в одному з інтерв`ю сказав, що «з терористами, сепаратистами ОСОБА_2 (Медведчук – ред.) торгував, заробляв разом з п`ятим президентом», «ймовірно разом з колишнім президентом вони це робили і заробляли». У своєму позові Порошенко вимагав від СБУ оприлюднити інформацію щодо його зв'язків з колишнім народним депутатом і кумом президента країни-агресора Путіна - Віктором Медведчуком, якого звинувачено у держзраді.
У 2021 році Володимир Зеленський в інтерв’ю у "VIP з Наталією Мосейчук" прокоментував так звані “плівки Медведчука”, де людина з голосом, схожим на голос Медведчука, спілкується із керівництвом Росії та бойовиками ОРДЛО, зокрема, розповідає про зв’язки з п’ятим президентом Порошенком. Тоді Зеленський сказав, що чув декілька фрагментів цих плівок, де йшлося "що з терористами, сепаратистами Медведчук торгував, заробляв разом з п'ятим президентом".
На думку позивача, Петра Порошенка, чинний президент Зеленський “ухилявся оприлюднити в повному обсязі наявну у нього публічну інформацію, отриману від Служби безпеки України, розвідувальних органів або інших осіб щодо нього”. Тому він звернувся до адміністративного суду з вимогами визнати протиправною бездіяльність президента України, яка полягає у неоприлюдненні згаданої в інтерв'ю публічної інформації, а також зобов'язати відповідача оприлюднити цю інформацію. Тоді Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду відмовив у задоволенні позову, із чим позивач не погодився і подав апеляцію на це рішення до Великої палати Верховного Суду.
Верховний Суд відмовив Порошенкові у задоволенні позову, із чим позивач не погодився і подав апеляцію на це рішення до Великої палати Верховного Суду. Та, своєю чергою, змінила рішення суду першої інстанції лише у мотивувальній частині, а у в іншій частині рішення було залишене без змін. Постанова є остаточною та оскарженню не підлягає.