Президент України Володимир Зеленський у понеділок, 8 січня, видав розпорядження про створення делегації для участі в переговорах з підготовки дво- і багатосторонніх міжнародних домовленостей з державами-партнерами щодо надання Україні гарантій безпеки. На сайті ОПУ опублікували текст документу, у якому, зокрема, указано склад нової делегації.
Згідно з публікацією, главою делегації стане керівник офісу президента Андрій Єрмак. Також у переліку:
- заступник керівника ОПУ Ігор Жовква;
- заступник керівника ОПУ Роман Машовець;
- заступник завідувача відділу євроатлантичної інтеграції та міжнародної безпеки департаменту з питань європейської та євроатлантичної інтеграції ОПУ Ігор Баранецький;
- заступник керівника департаменту з питань національної безпеки та оборони ОПУ Віталій Мартинюк;
- міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін;
- міністр оборони Рустем Умєров;
- перший заступник міністра оборони Олександр Павлюк;
- заступник міністра закордонних справ Микола Точицький;
- заступниця міністра юстиції Ірина Мудра;
- заступник міністра економіки Ігор Фоменко;
- начальник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов;
- голова Служби безпеки України Василь Малюк;
- голова Служби зовнішньої розвідки Олександр Литвиненко;
- посол з особливих доручень МЗС Антон Кориневич;
- директор департаменту міжнародного оборонного співробітництва Міноборони Геннадій Коваленко.
Зеленський розпорядився дозволити главі делегації, тобто Єрмаку, за погодженням з МЗС змінювати склад делегації, а також залучати “в установленому порядку для забезпечення роботи делегації” радників, експертів і технічних працівників.
Окремо доручається затвердити директиви делегації для переговорів про гарантії безпеки. Вони додаються до розпорядження, але є таємними.
Від Банкової досить часто доводиться чути, що готуються угоди про гарантії безпеки України з найближчими міжнародними партнерами. Однак, судячи з наявної у ZN.UA інформації, наші партнери мають намір брати на себе якнайменше зобов’язань. І в міру підготовки документи вихолощуються, формулювання в них стають дедалі загальнішими. Про те, чого слід очікувати від майбутніх угод про «гарантії безпеки», пише Володимир Кравченко в статті «Безпека без гарантій? Що насправді пропонує Україні Захід».