Суд у Москві продовжив арешт звинуваченого у шпигунстві журналіста Евана Гершковича щонайменше до 30 березня
Суд у Москві продовжив арешт звинуваченого у шпигунстві журналіста Евана Гершковича щонайменше до 30 березня

Суд у Москві продовжив арешт звинуваченого у шпигунстві журналіста Евана Гершковича щонайменше до 30 березня

Кореспондента московського бюро The Wall Street Journal затримали 29 березня 2023 року під час журналістського відрядження до Єкатеринбурга.

Міський суд Москви ухвалив рішення продовжити арешт кореспонденту московського бюро The Wall Street Journal Евану Гершковичу, якого російська влада обвинуватила у «шпигунстві». Про це повідомила російська служба «Радіо Свобода».

Суд вирішив, що 32-річний американський журналіст залишатиметься під вартою щонайменше до 30 березня.

Засідання суду відбувалось у закритому режимі, на ньому був присутній генконсул США Стюарт Вілсон.

Як раніше повідомляв «Детектор медіа», у листопаді минулого року Лефортовський районний суд Москви продовжив на два місяці (до 30 січня 2024 року) арешт журналісту Гершковичу.

Російське слідство стверджує, що журналіст, який близько шести років жив у Москві, висвітлюючи події в Росії та Україні для американської газети The Wall Street Journal, збирав на замовлення США секретні дані про одне з підприємств військово-промислового комплексу.

Раніше Еван Гершкович працював у Agency France-Presse, The Moscow Times та The New York Times. Останню статтю за авторством Гершковича The Wall Street Journal опублікувала 28 березня 2023-го.

30 березня 2023 року Еван Гершкович був затриманий у Єкатеринбурзі. ФСБ РФ заявила, що він нібито «збирав свідчення про підприємство російського ВПК». Це стало першим із 1986 року випадком арешту американського журналіста в Росії за таким звинуваченням. Покарання за цей злочин в РФ передбачає позбавлення волі терміном до 20 років.

7 квітня слідчі ФСБ офіційно висунули Гершковичу звинувачення. Сам журналіст оскаржив свій арешт. Редакція The Wall Street Journal заперечила звинувачення ФСБ та заявила про вимогу негайно звільнити журналіста. 

11 квітня Державний департамент США визнав журналіста WSJ Евана Гершковича «неправомірно затриманим». 

У червні Московський міськсуд відхилив апеляцію щодо запобіжного заходу для обвинуваченого в шпигунстві журналіста The Wall Street Journal Евана Гершковича та залишив його в СІЗО до кінця серпня.

3 липня послиня США в Росії Лінн Трейсі отримала консульський доступ та зустрілася з Гершковичем. Раніше вона відвідувала журналіста в СІЗО «Лефортово» 17 квітня.

На початку липня минулого року The Washington Post повідомило, що представники влади США й Росії попередньо обговорили потенційний обмін Гершковича, а також інших в'язнів Кремля.

Невдовзі після цього радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван заявив, що не має чіткої відповіді щодо того, як повернути затриманого Росією репортера Евана Гершковича до Сполучених Штатів.

Російський диктатор Володимир Путін під час своєї пресконференції 14 грудня 2023-го дав зрозуміти, що Росія арештувала та звинуватила у шпигунстві журналіста The Wall Street Journal Евана Гершковича заради обміну.

Фото: Sefa Karacan / Getty Images

 

 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
Росія Суд затримання арешт
Джерело матеріала
loader
loader