Канада готова фінансувати масові поставки боєприпасів в Україну, - CBC
Канада готова фінансувати масові поставки боєприпасів в Україну, - CBC

Канада готова фінансувати масові поставки боєприпасів в Україну, - CBC

Канада дала сигнал, що готова підтримати ініціативу Чехії терміново доставити в Україну десятки тисяч артилерійських снарядів з різних країн.

Хоча деталі ще уточнюються, джерела в обороні кажуть, що федеральний уряд може внести до плану до 30 мільйонів доларів, який запропонував на відкритті Мюнхенської конференції з безпеки президент Чеської Республіки Петр Павел.

Уряд Павла заявив, що йому вдалося отримати до 800 000 снарядів стандартного калібру НАТО, а також снаряди інших калібрів з невідомих країн, що не входять до НАТО. Зазначається, що для доставки боєприпасів в Україну потрібна фінансова підтримка.

Міністр оборони Білл Блер сказав, що Канада розмовляє з чехами, але не буде обговорювати деталі.

"Я уклав меморандум про взаєморозуміння з одним із наших європейських союзників, Чеською Республікою, щодо, можливо, придбання боєприпасів, які вони зараз мають у своєму розпорядженні, що дозволить нам... зробити їх доступними Україні швидше, оскільки ми нарощуємо наше власне виробництво", – сказав Блер у понеділок після оголошення про те, що Канада надасть українській армії сотні безпілотників.

Водночас союзники Канади побоюються, що Оттава може інвестувати у виробництво боєприпасів через Чехію, продовжуючи відкладати нарощування потужностей з виробництва зброї всередині країни, повідомили джерела в обороні, які знайомі з матеріалами, але не мають права говорити публічно.

Тим часом Блер сказав, що сподівається, що "в недалекому майбутньому ми зможемо більше сказати про те, як ми інвестуємо у збільшення канадського виробництва боєприпасів".

Ліберальний уряд протягом кількох місяців вивчав пропозиції від двох виробників боєприпасів країни — General Dynamics Ordnance and Tactical Systems (GDOT) у Велліфілді, Кве. і IMT Defence в Інгерсоллі, Онтаріо. — нарощувати виробництво так званого "оперативного" або M795 варіанту 155-міліметрового снаряда стандарту НАТО.

В даний час Канада щомісяця виробляє близько 5000 версії снаряда M107, відомого як "навчальний снаряд".

Джерела в оборонному відомстві кажуть, що коливання федерального уряду щодо збільшення виробництва боєприпасів частково пов'язані з прогнозованими інвестиціями в 400 мільйонів доларів, які необхідні для будівництва додаткових виробничих ліній.

Заступник міністра оборони Білл Метьюз сказав, що Канада та США провели двосторонні переговори про те, як збільшити постачання зброї для України, але ці дискусії швидко призвели до ширшої дискусії про те, як поповнити внутрішні військові запаси, виснажені пожертвуваннями.

У своєму нічному зверненні в понеділок президент України Володимир Зеленський заявив, що нестача боєприпасів була однією з причин, чому війська його країни були змушені вивести минулі вихідні зі стратегічного міста Авдіївки на сході країни.

"Вони (росіяни) користуються затримками допомоги Україні", — сказав Зеленський, маючи на увазі тупик у Конгресі США, який зв’язав 60 мільярдів доларів військової та економічної допомоги.

За його словами, українські війська гостро відчували нестачу артилерії, систем протиповітряної оборони та далекобійної зброї в Авдіївці, де українці боролися з запеклим наступом Росії протягом чотирьох місяців, незважаючи на значну чисельну чисельну перевагу.

У Мюнхені Павел сказав, що Чеській Республіці вдалося знайти близько 800 000 артилерійських снарядів калібрів НАТО та радянських часів, які можуть бути відправлені в Україну за кілька тижнів.

За його словами, представникам країни вдалося виявити за кордоном близько 500 тис. 155-мм артилерійських снарядів і 300 тис. 122-мм снарядів.

Він не став називати країни-постачальники боєприпасів, посилаючись на конфіденційність, але сказав, що боєприпаси можуть бути відправлені в Україну протягом декількох тижнів, якщо фінансування буде швидко забезпечене через країни-партнери.

У листі до Європейського Союзу міністр оборони України Рустем Умеров заявив, що його країні потрібно близько 200 тис. 155-міліметрових снарядів на місяць. Він також закликав ЄС доставити один мільйон раундів, який він обіцяв майже рік тому.

Пропозиція Чехії — придбати боєприпаси в країнах, що не входять до НАТО — була предметом закритих дискусій протягом тижнів. Згідно з Politico, Прага висунула пропозицію, подібну до тієї, що була висловлена минулих вихідних під час неформальної зустрічі міністрів оборони ЄС у Брюсселі 31 січня 2024 року; ця пропозиція передбачала закупівлю 450 000 артилерійських снарядів.

Тоді представник ЄС із зовнішньої політики Жозеп Боррель назвав Південну Корею одним із потенційних джерел боєприпасів.

Міністри оборони країн НАТО присвятили значну частину свого засідання минулого тижня обговоренню повільних темпів виробництва боєприпасів союзників.

"Ми вже бачимо вплив того факту, що США не змогли прийняти рішення, але я очікую, що США зможуть прийняти рішення, що Конгрес і Палата представників погодяться [на] продовження підтримки в Україну", – заявив генсек НАТО Єнс Столтенберг.

"Тому що, якщо ми дозволимо [президенту Росії Володимиру] Путіну перемогти, це буде не тільки погано для українців, трагедія для українців, але це буде небезпечно для нас",

Крістін Сіанфарані, президент Канадської асоціації промисловості оборони та безпеки, сказала, що пожертвування Канадою обладнання та матеріалів для України були випадковими та випадковими.

Вона сказала, що також турбується про те, що політика захопить дебати в цій країні, як це сталося в Сполучених Штатах.

"Ми бачимо, як ці речі стають проблемами... Україна стає проблемою", - сказав Чіанфарані. "І дуже сумно це бачити.

"Я спілкувався з багатьма українськими чиновниками, багатьма людьми і навіть моїми колегами в оборонній промисловості в Україні. І коли вам доводиться сидіти за столом з кимось, хто буквально благає вас про боєприпаси, щоб ви зробили правильні речі, це справді враховує ваші емоції".

Теги за темою
США Канада
Джерело матеріала
loader
loader