У Німеччині лауреатами цьогорічної «Премії за свободу ЗМІ» (Freiheitspreis der Medien) стали Юлія Навальна та посмертно Олексій Навальний. Про це написав «Укрінформ» із посиланням на повідомлення організатора — видавничу групу Weimer Media Group.
Церемонію нагородження проведуть під час політико-економічного конгресу Людвіга Ерхарда.
«Юлія Навальна є сміливою лідеркою руху опору в Росії. Після смерті свого чоловіка Олексія, який загинув 16 лютого 2024 року в сибірському таборі від рук катів за наказом Володимира Путіна, вона є лідером демократичного пробудження в Росії. Протягом багатьох років Навальні були найвидатнішими опозиційними активістами путінської деспотії», — йдеться у заяві журі.
У своїй заяві члени журі також згадали про виступ Юлії Навальної в Європарламенті, де вона закликала світ покарати Путіна за всі його злочини.
«Подружжя Навальних вшановується за хоробру та ненасильницьку боротьбу проти жорстокої диктатури в Росії. Вони є обличчями кращої, нової, вільної та демократичної Росії. Вони є героями опору нашого часу, які готові пожертвувати своїм життям заради кращого світу», — заявили члени журі.
Юлія Навальна прийме нагороду особисто. З промовою виступить лідер Християнсько-демократичного союзу Фрідріх Мерц.
19 лютого Юлія Навальна, дружина російського опозиційного політика Олексія Навального, виступила із заявою, у якій оголосила, що продовжуватиме справу свого чоловіка.
Читайте також:
- Володимир Зеленський про смерть Олексія Навального: його вбив Путін
- Смерть Навального й абсурдність української державної політики у сфері іномовлення
- «Смерть іноагента»: Реакція агітпропу та російських користувачів соцмереж на новини про смерть у колонії Олексія Навального
Photo by Mladen ANTONOV / AFP) (Photo by MLADEN ANTONOV/AFP via Getty Images
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.