Ірина Фаріон померла у лікарні Святого Пантелеймона. Правоохоронці розглядають кілька версій замаху на політика, яка була відома своїми радикальними поглядами.
Вночі 20 липня у Львові відбулася оперативна нарада, на якій заслухали доповіді керівництва поліції щодо розкриття вбивства Ірини Фаріон. Про це повідомив міністр внутрішніх справ Ігор Клименко.
За його словами, поліцейські спільно зі співробітниками СБУ проводять комплекс заходів, щоб знайти стрільця. Паралельно використовуються технічні можливості для ідентифікації нападника.
Основні версії вбивства Фаріон
Очільник МВС озвучив основні версії вбивства: особиста неприязнь, громадсько-політична діяльність. Не виключається також, що вбивство Ірини Фаріон має замовний характер.
Міністр повідомив, що на місці злочину знайшли гільзу. Після проведення судово-медичної експертизи слідчі матимуть додаткові відомості.
Водночас Клименко зазначив, що зібрану оперативну інформацію зарано виносити назагал, адже її ретельно перевіряють.
Речниця СБУ в Львівській області Роксолана Яворська розповіла "Суспільному", що всю інформацію щодо цієї події коментуватиме виключно поліція, оскільки даний злочин кваліфікується за статтею підзвітності Нацполіції.
Тим часом депутат Львівської міської ради Ігор Зінкевич розповів, що під час замаху більшість камер відеоспостереження не працювали, оскільки в мікрорайоні, де вони мешкали по сусідству, якраз не було світла.
Місцеві мешканці розповіли про підозрілого чоловіка, який з ранку до вечора протягом двох чи трьох тижнів сидів на лавці біля підʼїзду, де мешкала Ірина Фаріон.
Також у мережі оприлюднили його фото.
Львівська обласна прокуратура розпочала досудове розслідування за ч. 1 ст. 115 КК України (умисне вбивство) щодо загибелі громадської діячки, народної депутатки України VII скликання Ірини Фаріон. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 15 років.
Спільнота Національного університету "Львівська політехніка" висловила щирі співчуття рідним, близьким та друзям через жорстоке вбивство професорки кафедри української мови.
"Ця трагедія ще раз засвідчує, що війна точиться не лише на фронті, а й на території всієї нашої держави. І під загрозою — кожен свідомий українець", — написали у навчальному закладі, де викладала мовознавиця.
Реакція соцмереж на вбивство Ірини Фаріон
У соціальних мережах констатують, що вбивство Фаріон є ще одним доказом того, що в Україні нікого не вбивали за російську мову, зате постійно вбивають за українську.
Ексрадник Офісу президента Олексій Арестович, який виїхав з України, знайшов у вбивстві російський слід та висловив власну теорію.
Він вважає, що росіяни перед початком підписання мирних угод розпочали полювання на "радикалів" та назвав ймовірні "наступні цілі" – на думку Арестовича, під загрозою командир 3 ОШБр Андрій Білецький, лідер політичної партії "Братство" Дмитро Корчинський, журналіст Юрій Бутусов, командир 12 бригади спеціального призначення "Азов" Денис Прокопенко, заступник командира 14-го окремого полку БПЛА Євген Карась.
Колишній нардеп, член наглядової ради "Укрзалізниці" Сергій Лещенко вважає, що єдиним бенефіціаром вбивства Ірини Фаріон є росіяни.
"Тепер замість згуртованості проти зовнішнього ворога будуть влаштовувати внутрішні качелі, сварити українців між собою", — зазначив він.
Лідер ВО "Свобода" Олег Тягнибок наголосив, що цей злочин здійснений Кремлем.
"Це їхня споконвічна тактика — фізично винищувати українську еліту. За українську мову Москва стріляє у скроню", — написав політик.
Раніше Фокус зібрав в одному матеріалі все, що було відомо про Фаріон, найгучніші її скандали в Україні, а також усі подробиці про стрілянину.