Глава Міненерго Герман Галущенко прогнозує, що ЗС РФ продовжать обстрілювати енергетичні об'єкти, тому потрібно диверсифікувати ризики.
Прийдешня зима буде складнішою, ніж попередня, проте Україна активно готується до неї. Про це в інтерв'ю ТСН заявив міністр енергетики Герман Галущенко.
За його словами, в енергетиків є плани з відновлення пошкодженої інфраструктури та будівництва нових об'єктів генерації електроенергії. У міністерстві вже бачать, як проходитимуть зиму, і встигнуть підготуватися.
Очільник відомства наголосив, що наразі ключовий вплив на енергосистему України мають обстріли російської армії, які триватимуть. Виходячи з цього, спочатку необхідно відновити все можливе, а також паралельно захистити це системами ППО, які Україна отримує від партнерів.
Наступним кроком, каже Галущенко, є децентралізація, оскільки якщо енергія буде розподілена, її складніше буде вразити, і вона зможе забезпечити електроживлення в окремому регіоні навіть у тому разі, якщо система буде розділена.
Міністр зазначив, що така генерація локальна і має забезпечити живлення критичної інфраструктури.
"Потрібно готуватися до складної зими. На жаль, вона справді буде складнішою, ніж попередня. Однак ми повинні намагатися мати можливість автономного забезпечення. Ми ж зі свого боку зробимо все, щоб це не знадобилося", — резюмував очільник Міненерго.
Наприкінці липня Пенні Пріцкер, спеціальна представниця США з питань економічного відновлення України, нагадала, що атомна енергетика України станом на той момент становила 50% від усього обсягу енергетики України. Вона заявила, що нашій державі необхідно нарощувати атомну енергетику, щоб швидко вирішити проблему з генерацією електроенергії через постійні російські обстріли.
Натомість член Наглядової ради "Укренерго" Юрій Бойко підкреслив, що масштаби руйнувань після обстрілів з боку російських окупантів колосальні. У зв'язку з цим цілком очевидно, що повністю відремонтувати або відбудувати об'єкти заново за короткий термін буде неможливо.
Раніше Фокус писав, що руйнує українську енергетику.