/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F432%2F7679c058f4ad5b4fbe2cc21e9bd33365.jpg)
Сікорський відповів, хто має ухвалювати рішення щодо розміщення іноземних військ в Україні
Лише Україна вирішує, чи можуть іноземні війська перебувати на її території, від яких країн і в якому кількісному складі
Про це очільник МЗС Польщі Радослав Сікорський сказав журналістам у Мадриді перед зустріччю з колегами з Іспанії, Франції, Німеччини, Італії, а також Великої Британії для обговорення мирного плану для України, передає "Радіо Свобода".
"Перше, що ми повинні мати на увазі, це те, що Україна вирішує, чи можуть і які іноземні війська перебувати на її території, Україна і ніхто інший. Результатів жодних переговорів поки немає", - заявив дипломат.
Він наголосив, що російський диктатор Володимир Путін не має права вказувати, "хто може чи не може бути в Україні".
Водночас Сікорський назвав питання миротворців передчасним.
"Ми ще не маємо припинення вогню, не кажучи вже про мир, який потрібно захищати", - сказав міністр.
Миротворчі війська в Україні: що відомо
Наприкінці січня Володимир Зеленський заявив, що для убезпечення України після зупинення бойових дій знадобиться щонайменше 200 тис. миротворців. Пізніше президент уточнив, що серед миротворчих сил в Україні мають бути військові США.
11 лютого NYT повідомив, що в Європі немає 200 тис. миротворців, яких можна було б відправити в Україну. Це майже втричі більше, ніж уся британська армія. У цей же день Зеленський сказав, що місія запрацює за умови розміщення 100-150 тис. європейських військ.
За інформацією AP, група європейських країн конфіденційно розробляє план відправлення військ в Україну.
Президент США Дональд Трамп підтримав розміщення європейських миротворчих військ в Україні, але зазначив, що США не братимуть в цьому участі.
За словами речника МЗС Франції Крістофа Лемонда, європейські країни наразі обговорюють лише саму можливість відправлення своїх військових до України, а не їхню кількість.
Водночас німецький концерн Rheinmetall заявив про готовність озброїти миротворців в Україні.
16 березня заступник голови ради безпеки Росії Дмитро Медведєв заявив, що Кремль сприйме відправлення західних миротворців в Україну як оголошення війни з НАТО.

