Асоціація адвокатів на чолі з Ізовітовою стала корпоративним щитом в «справі Борзих»
Асоціація адвокатів на чолі з Ізовітовою стала корпоративним щитом в «справі Борзих»

Асоціація адвокатів на чолі з Ізовітовою стала корпоративним щитом в «справі Борзих»

Асоціація адвокатів на чолі з Ізовітовою  стала корпоративним щитом в «справі Борзих»

В НААУ навіть не вимагали пояснень щодо порушень закону адвокатами, яким НАБУ оголосило про підозру.

Історія із втручанням адвокатів юридичної контори «Гарантія ваших прав» під керівництвом Дмитра Борзих, якому оголосили підозру детективи Національного антикорупційного бюро, вказує на деградацію адвокатського самоврядування в Україні, зазначає у статті «Справа адвокатів-хакерів. Як НАБУ виявило паразитів» редакторка відділу політики ZN.UA Інна Ведернікова.

Авторка нагадує, що Національна асоціація адвокатів України встала на захист фігурантів розслідування та подала заяву до Офісу генерального прокурора з вимогою відкрити справу проти детективів НАБУ начебто через «порушення адвокатської таємниці».

«Якщо адвокат діє, м'яко кажучи, «незаконно», а асоціація його прикриває, — це вже не правова система, а симулякр. Попри публічну інформацію про участь адвокатів у корупційних схемах і незаконний доступ до реєстру, керівництво Національної асоціації адвокатів публічно стало на бік підозрюваних та ініціювало відкриття кримінальної справи відносно детективів НАБУ», - пише Ведернікова.

Особливим моментом, зазначає вона, є те, що НААУ навіть не відкривала жодних дисциплінарних проваджень та не вимагала жодних пояснень від працівників контори Борзих, а визнала їх апріорі правими. Таким чином  створений для нагляду орган на практиці перетворився на корпоративний щит.

«НААУ під керівництвом Лідії Ізовітової втратила контроль над етичними стандартами професії. Йдеться про «сіру зону» в адвокатській практиці, де правова оболонка просто прикриває функції кризового супроводу топкорупціонерів. Використання технічних засобів для обходу процесуальних гарантій — ознака «гібридної адвокатури», яка просто імітує право», - вказує на проблему журналістка.

В підсумку це загрожуватиме міжнародній легітимності української адвокатури та порушить питання про верховенство права в переговорах з ЄС, оскільки о Україна продемонструє нездатність  реформувати професійні асоціації.

«Потрібен перезапуск адвокатського самоврядування. НААУ в нинішньому вигляді не в змозі реагувати на кризи. Буде або реформа, або остаточна втрата довіри як усередині країни, так і за її межами», - підкреслює авторка ризики.

Іншим важливим моментом, на її думку, буде те, хто ж реалізовуватиме реформу, якщо до цього таки дійде.

Нагадаємо, 1 квітня НАБУ оголосило підозру колишньому заступнику головного військового прокурора Анатолія Матіоса, а нині адвокату  Дмитру Борзих у несанкціонованому доступі до закритої частини Єдиного державного реєстру судових рішень. Також підозру повідомлено двом адвокатам його фірми.

За даними ZN.UA, Борзих та адвокати його фірми офіційно або неофіційно представляє інтереси у таких неоднозначних справах як олігархів Ігоря Коломойського та Бориса Кауфмана, ексдепутата Київради Олександра Грановського, власника Винниківської тютюнової фабрики Григорія Козловського та ексголови НБУ Кирила Шевченка.

При цьому Борзих мав доступ на Банкову та особисто до заступника голови ОПУ Олега Татарова. За час «роботи» його фірми НАБУ зафіксувало понад 30 «зливів», у тому числі у справі ексміністра аграрної політики Сольського. 

Як повідомили джерела ZN.UA, адвокати контори мали доступ в ЄДРСР через логін судді Шевченківського суду Василя Волошина, а організувати всю систему допомагав хакер Костянтин Сайбель, проти якого експрокурори, а нині адвокати контори, колись вели кримінальне провадження.

Джерело матеріала
loader
loader