/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F456f05cb221df9d0ab4d37800b0e9e9c.jpg)
У Єврокомісії прокоментували пропозицію Україні «миру в обмін на території»
Про це сьогодні у Брюсселі під час брифінгу заявив речник Європейської комісії Гійом Мерсьє, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Що стосується перемовин у Лондоні. Ми підтримуємо триваючі зусилля Франції і Великої Британії та перебуваємо у тісному контакті з ними. Ми вітаємо всі зусилля, із повагою до статуту ООН, які мають на меті принести мир в Україну, і наші дипломатичні зусилля продовжуються на всіх рівнях… Для ЄСдотримання незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України є дуже важливим», - зазначив речник Єврокомісії.
Він окремо наголосив, що саме Україна має визначати шляхи й умови для досягнення справедливого й тривалого миру, та підкреслив, що жодні дипломатичні рішення щодо України не можуть прийматися без залучення України та без участі ЄС.
За словами речника, пріоритетом ЄС наразі є забезпечення для України позиції сили як на полі бою, так і за столом переговорів.
«Ми продовжуємо збільшувати нашу військову допомогу для України. Країни-члени зобов’язалися спрямувати на це 23 мільярди євро, і вони вже досягли виконання 2/3 зобов’язань у поставках боєприпасів, що були визначені для цього року. Що сильнішою буде Україна на полі бою, то сильнішою вона буде за столом переговорів. Тож наші дипломатичні зусилля продовжуються. Ми завжди підтримували право України на оборону та її зусилля із досягнення сталого миру і дотримувалися цього протягом минулих трьох років», - підкреслив Мерсьє.
Відповідаючи на запитання щодо ставлення ЄС до пропозицій щодо досягнення миру в обмін на територіальні поступки з боку України, включаючи визнання Україною російської приналежності Криму, речник зауважив, що позиція ЄС у цьому питанні є відомою і не зазнавала змін.
«Як я вже говорив, ми стоїмо поряд з Україною, підтримуємо її суверенітет, незалежність і територіальну цілісність. Коли мова йде про Крим - наша позиція є дуже чіткою: Крим – це Україна», - наголосив Мерсьє.
Як повідомляв Укрінформ, віцепрезидент Джей Ді Венс заявив, що Сполучені Штати очікують, що і Україна, і Росія муситимуть відмовитися від частини територій для досягнення мирної угоди.
Напередодні Президент Володимир Зеленський наголосив, що Україна не визнає юридично Крим російським, оскільки це суперечить Конституції.
Сьогодні, 23 квітня, керівник Офісу Президента Андрій Єрмак, міністр оборони Рустем Умєров та міністр закордонних справ Андрій Сибіга прибули до Лондона, де заплановані переговори представників США, Великої Британії, Франції, Німеччини та України.

