Як голодування впливає на імунну систему і чому головний у цьому процесі – мозок
Як голодування впливає на імунну систему і чому головний у цьому процесі – мозок

Як голодування впливає на імунну систему і чому головний у цьому процесі – мозок

Відповідних висновків дійшли вчені з Манчестерського університету, результати опублікували 4 квітня 2025 року в журналі Science Immunology, передає24 Канал.

У дослідженні на мишах, яке фінансувала британська Дослідницька рада з біотехнології та біологічних наук (BBSRC), науковці виявили: нейрони гіпоталамуса, які відповідають за відчуття голоду, здатні кардинально змінювати імунну відповідь організму.

Вражаючі висновки

Достатньо було штучно активувати ці нейрони – і через кілька годин у крові мишей вже фіксували зміни, характерні для голодування. Зокрема, знижувався рівень запальних моноцитів – імунних клітин, які відіграють роль у розвитку запальних процесів.

"Причому така реакція нічим не відрізнялася від тієї, що виникала у мишей, які справді тривалий час не їли", – наголосили дослідники.

Важливо. Таким чином дослідники спростували уявлення, що імунна система реагує на голодування лише у відповідь на дефіцит поживних речовин. Ключову роль тут відіграє саме мозок.

Перспектива відкриття

Це відкриття відкриває перспективи для нових підходів у лікуванні хронічних запалень, синдрому виснаження при онкозахворюваннях, а також дозволяє краще зрозуміти, чому ожиріння часто супроводжується запальними процесами, а недоїдання – імунною вразливістю.

"Наше сприйняття здатне формувати тіло на рівнях, які ми не завжди усвідомлюємо", – зазначив керівник дослідження доктор Джузеппе Д'Агостіно.

Також, за словами професора імунології Мета Хепворта, ця робота підкреслює важливість зв'язку між мозком та імунною системою.

Теги за темою
Профілактика захворювань Здорове життя
Джерело матеріала
loader