Україна пропонує переговори Зеленського із Путіним: у РФ заявили, що така зустріч має лише "поставити крапку"
Україна пропонує переговори Зеленського із Путіним: у РФ заявили, що така зустріч має лише "поставити крапку"

Україна пропонує переговори Зеленського із Путіним: у РФ заявили, що така зустріч має лише "поставити крапку"

Україна пропонує переговори Зеленського із Путіним: у РФ заявили, що така зустріч має лише "поставити крапку"

Також Київ підтвердив готовність до припинення вогню.

Україна виступила з ініціативою провести до кінця серпня саміт за участі президента Володимира Зеленського, глави Туреччини Реджепа Ердогана, очільника Білого дому Дональда Трампа та російського диктатора Владіміра Путіна. Водночас у РФ заявили, що зустріч Зеленського і Путіна можлива лише за умови остаточного узгодження угоди.

Про пропозицію України оголосив секретар Ради національної безпеки і оборони Рустем Умєров за підсумками переговорів делегацій у Стамбулі 23 липня, слова якого цитує "Суспільне".

За словами Умєрова, українська сторона також підтвердила готовність до припинення вогню, включно з припиненням ударів по критичній та цивільній інфраструктурі. Він не уточнив, чи була якась офіційна реакція російської сторони на цю пропозицію.

Водночас голова російської делегації Владімір Мєдінскій визнав, що позиції Києва та Москви щодо меморандумів залишаються «досить далекими одна від одної». Втім, за його словами, сторони домовилися продовжити контакти як на рівні делегацій, так і робочих груп.

Мєдінскій наголосив, що потенційна зустріч президентів Росії та України має бути ретельно підготовлена, а її проведення можливе лише після досягнення попередніх домовленостей щодо умов майбутньої угоди. За його словами, така зустріч має "поставити крапку" в переговорному процесі.

Нагадаємо, 19 червня під час пресконференції з іноземними журналістами Путін заявив, що не виключає можливості мирних переговорів із Зеленським, однак наголосив, що підписання будь-яких домовленостей, на його думку, має відбуватися з "легітимною владою". Водночас він прямо поставив під сумнів легітимність чинного глави української держави.

"Я готовий зустрітися із Зеленським. Питання в тому, хто підписуватиме документи?", — сказав тоді російський диктатор.

Путін також говорив, що допускає особисту зустріч із Зеленським лише на завершальному етапі переговорного процесу — щоб "поставити крапку".

Ще з весни 2024 року на Росії стверджують, що президент України Володимир Зеленський більше не може вважатись легітимним очільником держави, оскільки закінчився п’ятирічний термін його перебування на посаді, а інше не прописане в Конституції. Водночас як пояснюють правники Конституція України зобов’язує виконання главою держави своїх повноважень і поза межами зазначеного строку.

Раніше американський Інститут вивчення війни ISW вказував, що Росія повинна чітко визнати легітимність президента, уряду та Конституції України, якщо має намір брати участь у змістовних та добросовісних переговорах.

Володимир Зеленський як президент не втратив своєї легітимності після 21 травня 2024 року, оскільки його повноваження продовжуються до обрання наступного. Проте військову каденцію президента окреслено не лише Конституцією, яка гарантує безперервність влади, та законом про воєнний стан, що вказує на неможливість проводити вибори, а й встановленими самим Зеленським кордонами.

Чи можна вийти із замкнутого квадрата президентства Зеленського, щоб здобути перемогу у війні? У чому полягає новий ступінь відповідальності президента, якого ми не обирали на другий термін, але якому довірили керувати країною, що воює? Читайте у матеріалі Інни Ведерникової на ZN.UA "Квадрат президентства. Яка ціна легітимності Володимира Зеленського".

Джерело матеріала
loader
loader