Термін пропозиції Туреччині щодо придбання зенітно-ракетних комплексів протиповітряної оборони Patriot виробництва США, які Вашингтон пропонував Анкарі замість російських С-400 "Тріумф", 22 серпня сплив, повідомляє американське видання The Hill із посиланням на власне джерело у Державному департаменті США.

"Ми регулярно доводили до відома Туреччини, що наша остання пропозиція щодо Patriot втратить свою силу, якщо вона отримає ЗРС С-400.

Термін дії нашої пропозиції по Patriot сплив", – зазначив неназваний чиновник.

США неодноразово пропонували Туреччини відмовитися від російських ЗРС ППО-ПРО С-400 та придбати натомість американські комплекси Patriot.

Проте Туреччина відмовлялася, затягувала переговори щодо придбання і виставляла умови, які для Вашингтона були неприйнятні.

Туреччина стала першою країною НАТО, яка придбала російську систему ППО.

Сам контракт на постачання комплексів було укладено у вересні.

22 травня американський телеканал CNBC із посиланням на власні джерела повідомив, що США дали Туреччині два тижні на відмову від придбання ЗРК С-400 у Росії, пригрозивши виключити Анкару з програми F-35.

29 травня стало Державний департамент США підтвердив цю інформацію.

7 червня США прийняли рішення не приймати пілотів ВПС Туреччини на програму навчання пілотуванню винищувачів п'ятого покоління F-35.

Згодом було зупинено навчання і тих турецьких пілотів і спеціалістів, які вже проходили його на авіабазі Люк ВПС США.

29 червня 2019 року президент Турції Реджеп Тайїп Ердоган за підсумками бесіди з Трампом на саміті "двадцятки" в Осаці заявив, що домігся від американського президента обіцянки незастосування до Анкари санкцій США за придбання у Росії С-400.

12 липня військово-транспортні літаки ВПС РФ Ан-124 "Руслан" почали доправляти до Туреччини комплекси С-400.

А вже 14 липня стало відомо про підготовку США санкцій проти Туреччини – попри усі запевнення Ердогана та начебто дану Трампом обіцянку.

Докладніше читайте у матеріалі Сергія Корсунського "Над Анкарою просили не літати" у тижневику "Дзеркало тижня.

Источник
Оригинальная версия
Поделиться сюжетом
https://m.me/nakolinaperedukrainoy