Комітет інформполітики пропонує парламенту ухвалити закон про Нацраду
Комітет інформполітики пропонує парламенту ухвалити закон про Нацраду

Комітет інформполітики пропонує парламенту ухвалити закон про Нацраду

За таке рішенні проголосувала більшість членів Комітету.

« Комітет вирішив рекомендувати парламенту ухвалити у першому читанні за основу і в цілому проект закону № 2036 «Про внесення змін до Закону України «Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення» щодо вдосконалення процедури звільнення та призначення членів Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення» Це рішення підтримали переважно члени фракції «Слуги народу».

Опозиційні члени Комітету були проти», – зазначив у коментарі «Детектору медіа» Юрій Павленко (фракція ОПЗЖ).

Автори документу наполягають на важливості забезпечення безперервної роботи Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення та удосконаленні процедури звільнення й призначення членів Нацради Верховною Радою.

Вони пропонують до Закону «Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення» внести зміни, відповідно до яких забезпечити безперервність функціонування Нацради шляхом надання члену цього регуляторного органу права виконувати обов'язки до призначення нового члена та закріпити обов'язковість одночасного призначення членів Нацради на всі вакантні посади.

Наразі порядок звільнення та призначення членів Нацради парламентом фактично передбачає двомісячну відсутність членів Нацради, що мають призначатися Верховною Радою у зв'язку з проходженням процедури відбору та призначення.

Це, як правило, призводить до зупинення роботи Нацради як постійно діючого колегіального органу.

Також вони пропонують змінити процедуру призначення членів Нацради Верховною Радою – зробити одночасним призначення на всі вакантні посади, а також уточнити процедуру голосування: до проекту постанови Верховної Ради про призначення членів Нацради вноситимуть стільки кандидатур, скільки є вакантних посад, у послідовності, визначеній попереднім рейтинговим голосуванням, а для призначення необхідно мінімум 226 голосів.

Якщо після голосування не закрито всі вакансії, вся процедура проводиться повторно, починаючи з оголошення конкурсу профільним комітетом Верховної Ради, при цьому кандидатури з попереднього конкурсу можуть брати участь у повторному відборі.

Поки що вони продовжують виконувати свої обов’язки, профільний комітет не оголошував конкурсу на вакантні посади.

Про те, що робота регулятора може зупинитися через проведення конкурсу на посади трьох членів Нацради, говорила нещодавно Ольга Герасим'юк: «У трьох членів Нацради закінчилися повноваження.

І якщо новий парламент оголосить про закінчення каденції та призначить новий конкурс, відправить це на обговорення, то регулятор два місяці просто не працюватиме».

Під кінець роботи Верховної Ради 8-го скликання народні депутати Владислав Севрюков, Дмитро Стеценко, Ольга Червакова, Олена Кондратюк, Григорій Шверк внесли законопроект № 10268 щодо вдосконалення конкурсної процедури призначення членів Нацради.

Їхній законопроект передбачав проведення конкурсу на вакантні посади членів Нацради за квотою Верховної Ради щонайменше за три місяці до завершення строку повноважень членів Нацради.

А також фіксував у законі, що припинення повноважень члена Нацради відбувається відповідно до постанови Верховної Ради.

Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики підтримав цей законопроект, але його не встигли винести на розгляд сесії.

Источник материала
Поделиться сюжетом