Медведчук: Щоб провести обмін утримуваними особами, необхідно виконати всі зобов'язання в межах Київ–Донецьк–Луганськ
Медведчук: Щоб провести обмін утримуваними особами, необхідно виконати всі зобов'язання в межах Київ–Донецьк–Луганськ

Медведчук: Щоб провести обмін утримуваними особами, необхідно виконати всі зобов'язання в межах Київ–Донецьк–Луганськ

Щоб провести обмін утримуваними особами, необхідно виконати всі зобов'язання в межах Київ – Донецьк – Луганськ.

Про це голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат Віктор Медведчук заявив в ефірі телеканалу "112 Україна".

"Для того щоб він (обмін, - ред.) відбувся і щоб не було зриву цього процесу, безумовно, треба виконати всі зобов'язання, які брали сторони, а це зобов'язання в межах Київ – Донецьк – Луганськ у питанні встановлення осіб і, найголовніше, їх процесуальне очищення", - сказав він.

"Останні місяці проведення переговорів у цій частині відрізнялися тим, що було багато скарг з боку Донецька і Луганська.

І мені це відомо і зі ЗМІ, і з переговорів з тими людьми, хто займається обміном, в тій частині, що українська сторона не до кінця провела процесуальне очищення як тих осіб, яких може бути видано Києву, так і тих осіб, яких Донецьк і Луганськ хочуть натомість у порядку звільнення отримати.

Тому якщо ці формальності буде виконано, то гадаю, що цей обмін відбудеться, і я ще раз наголошую: дуже важливо, щоб він відбувся.

Тим паче що це рішення ухвалювали як обговорюване на такому високому рівні, як на засіданні глав "нормандської четвірки", - додав нардеп.

Медведчук додав, що останнє рішення буде за Києвом, Донецьком і Луганськом (представників Донецька та Луганська в Парижі не було), і тому українській стороні треба зробити все для того, щоб це завершити.

"Щодо того, чому цього не було раніше, можу сказати: цього не було з вини пана Порошенка, тому що другий етап після того обміну, про який ви згадали і який мав місце 27 грудня 2017 року, мав був відбутися в січні-лютому 18-го.

А сьогодні закінчується вже 19-й рік.

Але влада тоді відмовилася від цього обміну і почала придумувати різні формули, а не використовувати принцип "всіх встановлених на всіх встановлених".

А влада пана Зеленського, який вже є президентом понад 6 місяців, не зробила конкретних кроків, спрямованих на те, щоб це реалізувати.

Сподіваймося, що це станеться зараз, завдяки загальним зусиллям, завдяки тому, що ухвалено в Парижі, зокрема й тому, що внесено до тексту комюніке.

Дуже хочеться вірити, що це все дійсно відбудеться", - резюмував він.

7 вересня відбувся перший етап обміну полоненими у форматі "35 до 35".

В Україну повернулися 24 моряки, журналіст Роман Сущенко, режисер Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Павло Гриб, Станіслав Клых і Микола Карпюк, Володимир Балух, Євген Панов, Артур Панов, Едем Бекіров і Микола Сизанович.

Источник материала
loader
loader