У комітеті Ради з питань інформполітики розкритикували законопроект Мінкульта про дезінформацію
У комітеті Ради з питань інформполітики розкритикували законопроект Мінкульта про дезінформацію

У комітеті Ради з питань інформполітики розкритикували законопроект Мінкульта про дезінформацію

3 лютого.

Ряд членів комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики виступили з заявою, через законопроект про дезінформацію, який пропонує очільник Мінкульту Володимир Бородянський.

Про це написала у Facebook заступниця голови фракції "Слуга Народу" Євгенія Кравчук, передає УНН.

“У зв’язку з розробкою Міністерством культури, молоді та спорту України законодавства у сфері боротьби з дезінформацією, до комітету надходять численні прохання прокоментувати цю ініціативу.

Враховуючи великий суспільний резонанс щодо цієї теми, а також з огляду на те, що саме наш комітет надалі розглядатиме цей законопроект, хотіли б сказати наступне:.

Ми усвідомлюємо виклики, які стоять перед Україною у зв’язку з гібридною війною, потоком дезінформації щодо подій в Україні з боку держави агресора та розмиттям стандартів журналістики в наш час.

Ми цінуємо зусилля наших колег у Міністерстві, направлені на їхнє вирішення та сміливість з якою вони взялися за цю роботу.

Ми також розуміємо, що проект знаходиться на перших етапах публічного обговорення та пройде ще не одне коло таких дискусій”, — йдеться у заяві.

Водночас, членів комітету непокоїть ряд аспектів цього законопроекту, а саме:.

— непропорційний рівень покарань та криміналізація деяких статей діяльності журналістів;.

— поява органу уповноваженого за рішенням Кабміну з широким колом можливостей застосування механізмів держави в регуляції свободи слова;.

— розподіл журналістів на тих, хто увійде в пропоновану асоціацію та тих, хто не схоче;.

— принцип правової визначеності при тлумаченні терміну “дезінформація” та відповідності змісту та обсягу цього терміну сучасним викликам;.

— принцип пропорційності покарання за вчинене правопорушення, в тому числі, залученості занадто широкого кола громадян на яких розповсюджуватиметься діяльність цього закону;.

“Вважаємо, що такі методи можуть призвести до наступу на свободу слова та служити підставою для тих, хто насправді нехтує роботою журналістів у звинуваченні влади у зворотніх діях”, — додається у заяві.

“Високо цінуючи здобуття демократії в Україні та різноманіття публічних дискусій в тому числі у наших ЗМІ, ми готові надати Міністерству чіткі висновки проаналізованого проекту закону та долучитися до роботи над ним, розуміючи необхідність вжиття відповідних кроків в цьому напрямку.

Під заявою підписались наступні народні депутати: Олександр Ткаченко, Євгенія Кравчук, Микита Потураєв, Гео Лерос, Ліза Богуцька, Андрій Боблях та Тетяна Рябуха.

Теги по теме
Законопроект
Источник материала
loader
loader