За інформацією пресслужби МВС, лише за минулу добу 30 березня було складено 152 адміністративні протоколи за статтею про порушення правил щодо карантину людей.
Крім того, від початку карантину вже відкрили 33 кримінальні провадження:.
19 – стаття Кримінального кодексу про порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним хворобам і масовим отруєнням;.
14 – пов’язані з порушенням карантинних заходів.
У МВС додали, що у межах боротьби з коронавірусом в Україні діє режим надзвичайної ситуації.
Для забезпечення карантинного режиму та охорони публічної безпеки на службі перебуває понад 18 тисяч 700 правоохоронців:.
16 тисяч 100 – працівники Нацполіції (892 залучено на охорону медичних закладів, що займаються лікуванням та обсервацією українців, також вони перебувають на мобільних постах контролю);.
2 тисячі 500 – військовослужбовці Нацгвардії;.
100 – бійці ДСНС України.
Покарання за порушення умов карантину в Україні: головне.
Верховна Рада 17 березня посилила відповідальність, щоб запобігати випадкам навмисного зараження населення коронавірусом і поширення хвороби.
Зокрема, тепер ця стаття ККУ передбачає покарання у вигляді штрафу від 17 до 51 тисячі гривень, а також арешт на пів року, або позбавлення волі до 3 років.
За такі ж дії, які призвели до тяжких наслідків або летальних випадків, порушникам загрожуватиме від п'яти до восьми років позбавлення волі.
Міські, сільські та селищні ради, на своїх територіях, можуть самостійно ухвалювати рішення, які забезпечуватимуть дотримання карантину.
Ці рішення є обов'язковими до виконання.
Ті особи, які ці рішення не виконуватимуть, притягуватимуться до адміністративної та кримінальної відповідальності.
Як каратимуть за порушення карантину / 24 канал.