КИЇВ. 20 листопада. УНН. Посли країн "Групи семи" (G7), акредитовані в Україні, на вчорашній відеозустрічі з Президентом Володимиром Зеленським зійшлися на необхідності чесного та прозорого відбору суддів Конституційного Суду у межах зусиль з подолання кризи, яка виникла після нещодавніх рішень КСУ щодо антикорупційного законодавства. Про це йдеться у заяві послів країн G7, оприлюдненій у п'ятницю, 20 листопада, передає УНН.
"Вчора посли країн G7 зустрілися з Президентом Зеленським і підтвердили нагальну необхідність широко підтримуваних дій, спрямованих на подолання негативних наслідків нещодавніх рішень КСУ та уникнення подальшого відкочування назад українських антикорупційних реформ. Обидві сторони зійшлись на необхідності забезпечити чесний та прозорий відбір суддів КСУ", - йдеться у заяві.
Посли G7 додали, що це - "історична можливість добитися проведення такої судової реформи, яка відповідає очікуванням українського народу".
Нагадаємо, 19 листопада Президент України Володимир Зеленський обговорив з послами країн G7 шляхи виходу з конституційної кризи в Україні, заявивши, зокрема, що планується повернення кримінальної відповідальності за брехню в деклараціях до кінця року, а також, що українська влада гарантує, що після 16 грудня директор НАБУ Артем Ситник залишатиметься на посаді.
Нагадаємо, 27 жовтня Конституційний Суд України визнав такою, що не відповідає Конституції України, статтю 366-1 ККУ, яка передбачає відповідальність за брехню в декларації. Доступ до реєстру е-декларацій був закритий.
29 жовтня було екстрено скликано засідання РНБО. Секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що низка останніх подій, пов’язаних з рішенням КСУ, дає вагомі підстави вважати, що існує цілісний план, спрямований проти основ української державності. Президент Володимир Зеленський закликав правоохоронців встановити всі деталі, які привели до рішення КСУ.
29 жовтня Кабмін ухвалив розпорядження, яким зобов’язав НАЗК невідкладно відновити доступ громадянам до реєстру декларацій.
Президент Володимир Зеленський подав до Верховної Ради законопроект, яким пропонує звільнити всіх суддів КСУ, які прийняли відповідне рішення від 27 жовтня, та після цього почати процес відбору нових суддів. Згодом до нього подали альтернативи, зокрема і голова Верховної Ради Дмитро Разумков.
Утім, у Раді ці ініціативи досі так і не розглянули. Натомість зібрали робочу групу, яка має зайнятися підготовкою законопроектів щодо вирішення питання навколо КСУ.