Журналісти виявили зв'язки Татарова з членами комісії, яка обирає голову САП
Журналісти виявили зв'язки Татарова з членами комісії, яка обирає голову САП

Журналісти виявили зв'язки Татарова з членами комісії, яка обирає голову САП

Журналісти-розслідувачі програми "Схеми" (спільний проєкт Радіо Свобода і "UA:Перший") виявили зв'язки заступника керівника Офісу президента Олега Татарова з членами комісії, яка обирає голову Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Про це йдеться у матеріалі "Радіо Свободи".

Так, журналісти з'ясували, що з двома з них Татаров співпрацює в комісії, створеній Володимиром Зеленським, з іншими – раніше працював в одній робочій групі при Міністерстві юстиції та громадській раді при МВС часів президентства Віктора Януковича, один із членів комісії був науковим керівником Татарова, а з деякими Татаров писав спільні статті.

Водночас у коментарі журналістам декілька членів комісії своє знайомство чи співпрацю з Татаровим заперечують. 

Голова комісії Катерина Коваль у 2012 році під час президенства Януковича разом із Татаровим працювала в робочій групі, створеній тодішнім міністром юстиції Олександром Лавриновичем. Також у 2013 Коваль керувала комітетом планування і моніторингу Громадської ради при МВС України. За її словами, вона працювала у цій раді також і під час Революції гідності.

Журналісти "Схем" зазначають, що у квітні 2013 року вона могла перетинатися з Олегом Татаровим під час круглого столу щодо реформування правоохоронної системи, йдеться у розслідуванні. Зокрема, вони обоє були у списку учасників заходу. В той період Татаров був заступником керівника Головного слідчого управління МВС.

Водночас сама Коваль стверджує: "Я з Олегом Татаровим тоді не перетиналася. Я не пам’ятаю жодного разу, щоб він був на засіданнях. Захарченко був, а Татаров, здається, ніколи не був на засіданнях Громадської ради".

Катерина Коваль
Катерина Ковальresonance.ua

Члени комісії з обрання керівництва САП Вячеслав Навроцький та Роман Куйбіда, як виявили журналісти, нині працюють із Татаровим в одній комісії – з питань правової реформи, створеної указом президента Володимира Зеленського.

У коментарі "Схемам" Навроцький сказав: "Комісія працює в складі робочих груп. Я працюю в складі робочої групи по вдосконаленню кримінального законодавства. У зв'язку з роботою комісії з ним жодного разу не контактував".

"Я повинен розкрити інформацію про те, що я є в одному консультативному органі з одним із членів комісії", – пояснив член комісії Роман Куйбіда.

Інший член комісії Богдан Романюк був науковим керівником Татарова. У 2007 році під керівництвом Романюка Татаров захистив свою першу дисертацію у Київському університеті внутрішніх справ – на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук.

Богдан Романюк був науковим керівником Татарова
Богдан Романюк був науковим керівником Татароваradiosvoboda.org

Ще з одним членом комісії Олексієм Дроздом Татаров написав раніше спільну статтю під назвою "Правова охорона земельних відносин в Україні".

Зазначають журналісти, Дрозд поки самоусунувся від роботи у комісії. Він був поліцейським, відрядженим до наукової установи. Бути правоохоронцем члену комісії заборонено, відповідно до закону про прокуратуру.

Журнаілсти також звернули увагу на члена комісії Андрія Гуджала. Його кандидатуру до комісії запропонувала фракція ОПЗЖ.

А представник цієї політсили народний депутат Григорій Мамка є членом комітету Верховної Ради, де проводили співбесіди із майбутніми членами конкурсної комісії. При цьому, з’ясувалося, що Олег Татаров раніше писав відгук на дисертацію Григорію Мамці і був його опонентом.

Ще один член комісії Євген Соболь, за даними журналістів, у розпал її роботи указом президента Володимира Зеленського був нагороджений званням "заслужений діяч науки і техніки".

Євген Соболь
Євген Собольradiosvoboda.org

Журналісти "Схем" поцікавились у Соболя, чи може нагорода від президента України вплинути на незалежність члена комісії від Офісу президента. У відповідь він зазначив, що клопотання щодо його нагородження за наукові досягнення подав Центральноукраїнський державний педагогічний університет, в якому він працює.

"Я як був незалежним, так і залишаюся незалежним в своїх поглядах. Незалежно від моїх нагород, відзнак, досягнень", – стверджує чиновник.

"Чи може топпосадовець Офісу президента впливати на конкурс, від якого залежить не тільки доля антикорупційних справ, але й безвіз? Чи може він мати власний інтерес у виборі нового керівника САП?" – йдеться у розслідуванні.

Олег Татаров, як помітили журналісти, був присутній на вітальній зустрічі у жовтні 2020-го року в Офісі генпрокурора з членами конкурсної комісії – як представник від Офісу президента.

Як повідомляв 5.UA, через два місяці після цієї зустрічі детективи НАБУ за процесуального керівництва прокурорів САП повідомили Татарову про підозру у хабарництві. Це справа щодо розкрадання грошей під час будівництва житла для Нацгвардії. Будівництвом займалася компанія "Укрбуд", президентом якої був ексдепутат Максим Микитась, а Олег Татаров – юристом.

Пізніше Офіс генпрокурора забрав у НАБУ та САП справу Татарова і передав її до СБУ. Окремо НАБУ відкрило кримінальне провадження через можливе незаконне втручання генпрокурора Ірини Венедіктової у справу Татарова. Йдеться про рішення Венедіктової змінити групу прокурорів у справі Татарова.

Сам Татаров всі обвинувачення відкидає. 

Читайте також:"Такого ще не було": керівник САП розповів про "процесуальний треш" у справі Татарова

Теги по теме
расследование Журналисты
Источник материала
loader
loader