Як піти в продуктовий магазин і не купити зайве: поради для економії

Як піти в продуктовий магазин і не купити зайве: поради для економії

Фінансова грамотність поширюється і на те, як ви здійснюєте покупки продуктів. Часто походи в магазин закінчуються непотрібною тратою грошей на речі, які ви придбали через миттєвий порив.

Подробиці пише видання Healthline.

Ідіть в магазин заплановано і зі списком

Перша і найчастіша порада, як не витрачати більше необхідного – йти за покупками з заздалегідь підготовленим список продуктів. Якщо у вас є меню на день або тиждень, розпишіть, які потрібні інгредієнти, і купіть тільки їх. Або ж зробіть ревізію свого холодильника і полиць з їжею, щоб знайти відсутні елементи.

Також допомагає поділ переліку продуктів на категорії, щоб не заплутатися в довгому списку, де все упереміш. Наприклад, об'єднайте окремо овочі, фрукти, крупу, білкову їжу, приправи, напої і т.п. Якщо ви не шанувальник частих поїздок або походів в продуктові магазини, запасіться продуктами тривалого зберігання, як закрутки і всілякі крупи. З них можна приготувати ситну їжу не один раз.

Ніколи не ходіть в магазин голодним

Перше правило будь-якого походу за продуктами - ніколи не заходити в місце, повне їжі, коли голодний. Спрацьовують фізіологічні рефлекси, і мозок перестає критично мислити. Тоді будь-яка яскрава упаковка, красивий і апетитний зовнішній вигляд, а також всілякі знижки стануть тригерами, які змусять купити річ, навіть якщо вона не потрібна.

Не ходіть в магазин голодним, адже яскраві упаковки змусять купити продукт без необхідності

Імпульсивні покупки - це не катастрофа, якщо трапляються одноразово або дуже рідко. Але коли подібне відбувається регулярно, і людина ніяк не намагається виправити проблему, слід взятися за неї рішуче, щоб не стати банкрутом.

Раніше портал MY.UA повідомляв, чому не можна викидати мандаринові шкурки і як їх використовувати з користю.

Також ми писали, 10 справ, які потрібно закінчити до Нового року.

Щоб не пропустити найцікавіші новини - читайте нас в Telegram і Viber.

Источник материала
Поделиться сюжетом