Медведчук оскаржує через суд рішення про позбавлення його права займатися адвокатською діяльністю
Медведчук оскаржує через суд рішення про позбавлення його права займатися адвокатською діяльністю

Медведчук оскаржує через суд рішення про позбавлення його права займатися адвокатською діяльністю

Держзрадник мотивує свої дії тим, що рішення ухвалили нібито через те, що в Україні він зазнавав репресій через його політичні погляди.

Обвинувачений у державній зраді один із лідерів забороненої проросійської партії «ОПЗЖ» Віктор Медведчук подав позов на рішення Дисциплінарної палати Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Київської області про позбавлення його права на зайняття адвокатською діяльністю. Про це повідомив рух «Чесно» із посиланням на інформацію, яку отримав від адвоката Романа Титикала. КДКА ухвалила таке рішення, розглянувши скаргу саме адвоката Титикала та його колеги Іллі Костіна

Як зауважив Титикало, Київський окружний адміністративний суд місяцями не відкриває провадження у звичайних справах, а в цій справі все відбулося дуже оперативно.

Медведчук оскаржує через суд рішення про позбавлення його права займатися адвокатською діяльністю - Фото 1

Джерело фото: фейсбук-сторінка Романа Титикала

«Позов не має перспектив, оскільки немає підстав для його задоволення. Є 2 варіанти розвитку подій. Враховуючи, що Медведчук має зв’язки у судовій, правоохоронній та адвокатській спільнотах, я не виключаю спроби добитися позитивного рішення суду. Але це малоймовірно.

З іншого боку, я підозрюю, що це може робитися для піару не на українську аудиторію, а на московитів. В своїх поясненнях, які Медведчук подавав до КДКА, він обґрунтовував мотиви подачі скарги і відкриття дисциплінарного провадження тим, що це начебто пов’язано з політичним переслідуванням та начебто репресіями через його політичні погляди», — прокоментував адвокат Роман Титикало.

У справі Віктора Медведчука його інтереси представляє адвокат Олексій Калінніков, який водночас є викладачем у Вищій школі адвокатури НААУ. Протягом багатьох років цей навчальний заклад очолює соратниця Медведчука Лідія Ізовітова.

За даними руху «Чесно», раніше саме адвокат Олексій Калінніков представляв інтереси іншого зрадника-втікача, ексгенпрокурора Віктора Пшонки, коли той намагався повернути речі, які з його будинку в Гореничах під Києвом потрапили до Національного художнього музею. Йшлося, зокрема, про ікони, картини, статуетки, яйця Фаберже, монети, а також стародавні книги.

Крім того, Калінніков представляв інтереси друкарні «Новий світ», яка видала декілька книг експрезидента Віктора Януковича і заплатила йому найбільший в історії України письменницький гонорар — майже 16,5 млн гривень.

Крім цього, наприкінці липня цього року ми писали, що обвинувачений у державній зраді Віктор Медведчук зареєстрував у Росії свій політичний проєкт «Другая Украина» як громадську організацію.

Віктора Медведчука 21 вересня 2022-го обміняли на 215 українських полонених військових та цивільних, зокрема захисників «Азовсталі». 

До 24 лютого 2022-го Медведчук залишався під домашнім арештом, але в день повномасштабного вторгнення РФ утік зі свого маєтку в Києві і відтоді переховувався у столиці. 12 квітня СБУ вдалося знайти і затримати Медведчука.

10 січня президент Володимир Зеленський підписав указ про позбавлення Медведчука громадянства, а 13 січня Верховна Рада позбавила його депутатського мандата. У травні цього року за рішенням Дисциплінарної палати Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури (КДКА) Київської області Медведчука позбавили статусу адвоката. 

Фото: «Другая Украина» / фейсбук

Теги по теме
Виктор Медведчук Суд адвокат
Источник материала
loader
loader