Обмін полоненими. Кого повернула УкраїнаСюжет
Обмін полоненими. Кого повернула УкраїнаСюжет

Обмін полоненими. Кого повернула УкраїнаСюжет


Серед звільнених є захисники Маріуполя, військові, які перебували на Азовсталі та на острові Зміїний.

 
Україна та Росія провели великий обмін полоненими. Тиждень тому обмін був зірваний у зв’язку з катастрофою російського Іл-76 у Білгородській області. Україні вдалося повернути 207 людей, усі вони військові.
 
Різні цифри
 
Міноборони Росії повідомило, що сторони обміняли 195 людей. Але президент України Володимир Зеленський назвав іншу цифру, підтверджуючи інформацію про обмін, що відбувся. “Наші будинки. 207 хлопців. Повертаємо, незважаючи ні на що”, — заявив він, подякувавши за виконану роботу начальника військової розвідки Кирила Буданова, керівника свого офісу Андрія Єрмака, а також глав СБУ та МВС Василя Малюка та Ігоря Клименка.
 
 
“Україна повернула 207 людей, як це й сказав президент. Не знаємо, чому Росія називає цифру 195. Серед 207 повернутих усі військові, цивільних немає”, – повідомили у координаційному штабі поводження з полоненими.
 
Єрмак у своєму телеграм-каналі уточнив, що серед звільнених є захисники Маріуполя, військові, які перебували на Азовсталі та на острові Зміїний. “Це другий великий обмін після тривалої перерви. І ми продовжуємо роботу”, – написав він.
 
3 січня відбувся більший обмін. Тоді, вперше із серпня, Москва та Київ обміняли понад 200 осіб: до Росії повернулися 248 осіб, в Україну — 230 осіб. Це був найбільший під час війни обмін полоненими.
 
Зірваний обмін
 
Минулого тижня, 24 січня, у Білгородській області впав російський військово-транспортний літак Іл-76. Міноборони Росії заявило, що на його борту було 65 українських військовополонених та дев’ять російських військовослужбовців. Усі загинули. Проте жодних підтверджень загибелі українських полонених росіяни досі так і не надали. Від міжнародного розслідування інциденту у Росії теж відмовилися. Серед повернутих 31 січня немає людей, які фігурували у списку загиблих на борту Іл-76.
 
Київ не підтверджує ні ракетний удар по Іл-76, ні те, що на борту були українські полонені, єдине, що підтвердили в Україні, що в день аварії російського літака обмін справді мав відбутися.
 
“Ми не бачили жодних ознак того, що на борту літака була така велика кількість людей – громадян України чи негромадян України”, – заявляв у свою чергу український омбудсмен Дмитро Лубинець.
 
Скільки ще полонених
 
Понад 8000 українців все ще перебувають у російському полоні, повідомив представник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Юрій Таранюк.
 
Зокрема він зазначив, що росіяни утримують понад 1600 цивільних полонених.
 
Україна виконала вже 50 обмінів та повернула додому понад 3 тисячі людей.



Теги по теме
Владимир Зеленский
Источник материала
loader
loader