Росія планує випускати 6000 "Шахедів" на рік в Алабузі, – WSJ
Росія планує випускати 6000 "Шахедів" на рік в Алабузі, – WSJ

Росія планує випускати 6000 "Шахедів" на рік в Алабузі, – WSJ

Росія нарощує виробництво розроблених Іраном розвідувальних і ударних дронів, використовуючи китайські компоненти, африканську робочу силу та логістичні мережі.

6000 "Шахедів" на рік

Угоду щодо будівництва заводу з виробництва безпілотників з іранським керівництвом було укладено наприкінці 2022 року. Російська сторона пообіцяля за це 1,7 мільярда доларів США, частина яких мали б бути виплачені золотими злитками.

Відповідно до контракту, завод у Алабузі планує випускати 6000 "Шахедів" на рік, а також безпілотники спостереження.

Інші дрони

The Wall Street Journal пише також, що десятки розвідувальних безпілотників М3 "Альбатрос", виготовлених на заводі "Алабуга", отримали детальну фоторозвідку про українські позиції та переміщення на передовій. Їх виробник заявив, що безпілотники вже відпрацювали в Бєлгородському районі.

Також Росія виробляє власні боєголовки, прискорюючи виробництво боєздатної зброї, оскільки, згідно з висновками експертів, новіші версії "Шахедів" були зроблені в Росії.

Хто допомагає Росії нарощувати оборонне виробництво

Як зазначає видання, Кремль нарощує виробництво безпілотників використовуючи тіньові логістичні мережі Тегерана. Зокрема, Іран впродовж багатьох років використовував для ухилення від західних санкцій підставні компанії, які були зареєстровані в Гонконгу чи Дубаях.

США періодично накладали санкції на такі компанії, але йшлося про невеликі частини великої мережі, яка швидко адаптувалась та створювала нові компанії.

Згідно з даними Міністерства фінансів США, в одній частині російського проекту з виробництва безпілотників була задіяна іранська підставна компанія в ОАЕ під назвою Generation Trading FZE. Компанія продавала Росії моделі безпілотників, запчастини та підключені наземні станції. На папері ж підприємство виробляє човни.

Атака на завод у Татарстані

  • 2 квітня, дрони атакували два заводи у містах Єлабуга і Нижньокамськ (Республіка Татарстан, Росія). Зокрема у Єлабузі розташована так звана особлива економічна зона "Алабуга".
  • У Нижньокамську було атаковано нафтопереробне підприємство.
  • Операцію організувало Головне управління розвідки Міноборони України, внаслідок удару є значні руйнування виробничих потужностей.
Источник материала
loader
loader