Затримання засновника Telegram Павла Дурова ніяк не впливає на роботу месенджера в Україні. У цьому випадку має бути обговорення серед країн ЄС. Про це сказав президент Володимир Зеленський у відповідь на запитання журналістки «Детектора медіа» Юлії Лавришин під час форуму «Україна 2024. Незалежність».
«На сьогодні це (затримання Павла Дурова. — “ДМ”) ніяк не впливає на те, що телеграм працює в Україні. А ті чи інші кроки і наша політика в таких сенситивних питаннях: ми працюємо як країна майбутнього Європейського Союзу. Тут повинні бути завжди розмови, діалоги, погодження серед країн ЄС», — відповів президент.
За даними французького каналу TF1/LCI, влада Франції звинувачує Дурова у співучасті в торгівлі наркотиками, злочинах проти дітей та шахрайстві через відсутність модерації контенту в телеграмі.
Невдовзі прокуратура Франції повідомила, що розслідує справу Павла Дурова за 12 статтями, серед яких співучасть в обороті наркотиків та зберігання дитячого порно.
Читайте також:
- Затримання Дурова: можливі наслідки. Коментують Микита Потураєв та Максим Дворовий
- Затримання Павла Дурова у Франції: світова реакція на арешт засновника Telegram
Команда Telegram прокоментувала затримання засновника месенджера Павла Дурова, заявивши, що Telegram дотримується Закону про цифрові послуги ЄС, а його модерація «відповідає галузевим стандартам і постійно вдосконалюється».
Відомо, що після арешту Дурова російським чиновникам доручили видалити службові листування в месенджері.
- Читайте також: «Найголовніша трагедія серпня». Російські пропагандисти — про затримання Павла Дурова
Водночас Україна наразі зайняла позицію спостерігача щодо арешту Павла Дурова, сказав голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова Ярослав Юрчишин. За його словами, рішення про закриття месенджера для використання в Україні Рада національної безпеки і оборони поки не готує.
Фото: Володимир Зеленський / фейсбук
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.