В Україні запрацювали вже близько 30 центрів ментального здоровʼя
В Україні запрацювали вже близько 30 центрів ментального здоровʼя

В Україні запрацювали вже близько 30 центрів ментального здоровʼя

В Україні у 2024 році почали працювати вже близько 30 центрів ментального здоровʼя.

Як передає Укрінформ, про це Міністерство охорони здоров'я України повідомило у Фейсбуці.

"В Україні триває формування мережі центрів ментального здоровʼя. Вони створюються на базі кластерних і надкластерних лікарень. У 2024 році вже запрацювало близько 30 таких центрів", - йдеться у повідомленні.

У центрах надається професійна спеціалізована психіатрична і психосоціальна допомога мультидисциплінарними командами у складі лікарів-психіатрів, психологв, психотерапевтів, медичних і соціальних працівників.

У МОЗ зазначили, що люди, які потребуватимуть такої допомоги, зможуть отримати її амбулаторно та в умовах денного стаціонару.

У складі центрів також працюватимуть мультидисциплінарні мобільні команди психіатричної допомоги, які надають послуги за місцем проживання пацієнта.

Послуги доступні для усіх громадян, зокрема дітей, ветеранів, переселенців та інших вразливих груп.

У міністерстві поінформували, що з 2025 року надання медичних послуг у центрах ментального здоров’я фінансується за новим пакетом Програми медичних гарантій.

Створення центрів ментального здоров’я є складовою Всеукраїнської програми ментального здоров’я "Ти як?" – ініціативи дружини Президента Олени Зеленської та частиною Внутрішнього плану стійкості, який презентував Президент Володимир Зеленський.

В МОЗ наголосили, що зміни дозволять зробити психосоціальну і психіатричну допомогу доступнішою для кожного українця.

Як повідомляв Укрінформ, за даними Міністерства охорони здоровʼя, в Україні створять щонайменше 200 центрів ментального здоровʼя.

Источник материала
loader
loader