В які дні перед Великоднем прибирати: принесете в дім достаток та удачу
В які дні перед Великоднем прибирати: принесете в дім достаток та удачу

В які дні перед Великоднем прибирати: принесете в дім достаток та удачу

В останній тиждень перед Великоднем заведено прибирати в домівці, і зазвичай це роблять у четвер, який навіть називається Чистим, повідомляє 24 Канал. Саме цього дня на Таємній Вечері Христос омив ноги кожному зі своїх учнів, і саме звідси і пішла назва дня.

Втім, християнські звичаї досить тісно переплетені з традиціями, які існували раніше – тоді святкували прихід весни та весняне рівнодення. Тож прибирання символізувало очищення житла від темної та холодної енергії зими, а також наближало весну.

Що потрібно прибрати перед Великоднем?

Перше, що потрібно обов'язково зробити перед Великоднем – це вимити вікна. Звісно, з осені шибки вже стають брудними, адже збирають на собі дощ, сніг, пил та вихлопи машин. А з настанням весни потрібно прибрати весь цей бруд, аби впустити в дім сонце та весняне повітря.

Раніше вірили, що миття вікон допомагає не тільки очистити оселю, але й прогнати з неї усе зло, що накопичилося за рік. Раніше ми вже розповідали, як саме потрібно мити вікна, аби прикликати в дім удачу та достаток.

Також потрібно обов'язково випрати штори, тюль, постільну білизну – це пов'язано з бажанням зустріти Христа, що знову народився, у чистоті та свіжості. Окрім того, чимало людей вірять, що це допомагає оновити енергетику вашого дому.

Під час прибирання перед Великоднем також потрібно звернути увагу на всі далекі та темні кутки, які ви, можливо, не вичищаєте під час звичайного прибирання. Адже протягом року туди могло забитися чимало сміття, а Великдень потрібно зустріти у чистому домі.


Перед Великоднем потрібно поприбирати / Фото Pexels

Також подбайте про те, аби викинути старі та непотрібні речі – розберіть мотлох та посуд, що тріснув чи вийшов з ладу. Зважайте, що старі речі часто нагадують про сумне та неприємне минуле та можуть зберігати у собі негативні емоції. А Великдень – це оновлення, що має торкнутися і предметів домашнього вжитку.

Втім, прибирати можна не тільки у четвер. Взагалі тиждень перед Великоднем досить насичений, і традиції та прикмети попереджають, у які дні яку роботу робити найкраще.

  • Понеділок. Це найкращий день для того, аби зайнятися зовнішніми роботами по дому – відновити облуплену фарбу, полагодити зламані деталі – як-от ґанок, плінтуси. Потрібно також викинути старі речі.
  • Вівторок – це час для покупки нових рушників та скатертин. Можна впорядкувати старі речі, якщо вони забруднилися. Вранці можна покупати домашніх улюбленців – вірили, якщо зробити це до сходу сонця, можна зберегти їхнє здоров'я на довгі роки.
  • Середа. В цей день можна прибирати в кімнатах, чистити різні речі. Також вже можна купувати яйця та інші продукти для приготування святкової їжі.
  • Четвер. Вірять, що прибирання має завершитися до полудня у четвер.
  • П'ятниця – це вже не день для прибирання, його потрібно провести у тиші та молитвах. Все вже має бути зроблено заздалегідь.
  • Субота. В суботу можна тільки прикрасити кімнати до майбутнього святкування, або ж купувати подарунки близьким. Прибирати не радять.
Теги по теме
Пасха
Источник материала
loader
loader