/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F4eebaf8d5ed68d236b24e6497df73b3c.jpg)
У Києві попрощалися з композитором Ігорем Покладом
Прощання з композитором відбулося у Національній філармонії, повідомляє кореспондент Укрінформу.
До зали, де встановлено труну, прийшли його друзі та колеги, з якими Ігоря Поклада пов’язували роки спільної творчості.
Прощання із Ігорем Покладом у Києві / Фото: Євген Котенко, Укрінформ
Український композитор, народний артист України Олександр Злотник вважає Ігоря Поклада одним із найкращих мелодистів України.
«Його музика дуже яскрава, запам’ятовується й доходить до серця людини. Скільки він зробив, починаючи з 60-х років – його пісня «Кохана» на вірші Ігоря Бараха, потім робота з Юрієм Рибчинським, Олександром Вратарьовим, Ігорем Лазаревським, Вадимом Крищенком, Михайлом Ткачем - нашими відомим українськими поетами. Багато музики до фільмів, спектаклів. Доробок колосальний. Його вже немає, а музика його жива і буде жити. Поклад, який жив з музикою і з музикою помер», - каже композитор.
Неперевершеним мелодистом вважає Ігоря Поклада і відомий співак Павло Зібров, а творчий спадок композитора називає «музичною сіллю землі».
«Це музична сіль землі української – земля і сіль України в його піснях. Це неперевершений мелодист, яких дуже мало. На жаль, нас покидають такі титани. Але скільки він залишає після себе, і я впевнений, що молоді виконавці кинуться брати його пісні й робити кавери, якось переробляти їх. Бо там є що брати - там краса, гордість, любов. І це буде рух вперед на базі Ігоря Поклада», - сказав Зібров.
Народний артист, Герой України, поет Юрій Рибчинський познайомився з композитором Ігорем Покладом ще в далекому 1966 році. Звідтоді і почали співпрацювати майбутні легенди української пісенної творчості. За ці роки було написано дуже багато спільних пісень, чимало з яких стали шлягерами – «Очі на піску», «Дикі гуси», «Чарівна скрипка», «Зелен-клен», «Тиха вода», «Наречена», «Тече вода», «Скрипка грає» тощо.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F2bb176455e6c1d77aa532cf6d724b4de.jpg)
«Але незалежно від того, як і коли ми працювали – ми дружили і за всі ці роки жодного разу не посварилися. А ще нас об’єднувала любов до гри – більярд, преферанс, шахи, шашки. Ми були люди гри (сміється – ред.). Ігор частіше перемагав, але я отримував задоволення від того, що він щасливий, що переміг», - згадує поет.
За словами дружини Світлани Поклад, у її чоловіка були дві найулюбленіші свої пісні - «Мамо, вечір догоря» у виконанні Ніни Матвієнко, та «Посміхнися, доленько моя». Також вона згадала про невиконану мрію чоловіка – постановку найкращого, на його думку, твору – рок-опери «Цар Ірод».
«Я єдине, за що караю себе, я не добила одну справу. Він не побачив у тому вигляді, в якому хотів побачити його найкращий твір — рок-оперу «Цар Ірод». Він казав: «От я побачу, і можу помирати». Він помер, а не побачив», – розповіла Світлана.
Хоча насправді Кримський академічний український музичний театр здійснив мрію композитора і вперше в Україні поставив рок-оперу «Цар Ірод» ще у 2013 році. Але на жодній зі столичних сцен цю оперу так і не було представлено.
«Ми дуже сподівалися, що хоч на одній столичній сцені це буде, але, на жаль. Але я вірю, що він з небес почує. Ми обов'язково цей проєкт здійснимо, і я вірю, що ви це побачите», – пообіцяла дружина композитора.
Як повідомлялося, композиторІгор Поклад помер на 84-му році життя після тяжкої хвороби.
Ігор Поклад - український композитор та опермейстер, Герой України, лауреат Шевченківської премії, заслужений діяч мистецтв України, народний артист УРСР, Народний артист України, член Національної спілки композиторів України.
Ігор Поклад є автором пісень "Кохана", "Два крила", "Чарівна скрипка", "Дикі гуси" та багатьох інших творів.
У серпні 2024 року Президент Володимир Зеленський нагородив Ігоря Поклада відзнакою "Національна легенда України".

