Верховний суд подав скаргу до Вищої ради правосуддя через заяви генеральної прокурорки Ірини Венедіктової про справу родини Суркісів проти "ПриватБанку".
Про це повідомляє пресслужба Верховного суду.
Так, 23 квітня Венедіктова у своєму зверненні сказала, що винесене судом рішення матиме велике значення для формування єдиної практики під час розгляду інших позовів, повʼязаних з націоналізацією "ПриватБанку".
За її словами, у цій справі "забезпечення верховенства права і законності, інтерес держави й інтерес кожного громадянина збіглися". "Вони рівні за важливістю і складають той суспільний інтерес, який покликаний захищати прокурор", — додала Венедіктова.
На думку суддів, генпрокурорка "фактично протиставила судову владу суспільству і в цілому державі". "З виступу виникає відчуття, що єдиним захисником суспільства і держави виступає прокурор, яка вже визначила, хто в цьому ділі правий, а хто – ні", – кажуть у Верховному суді.
Водночас судді поскаржилися на мітинги під будівлею суду, в яких брали участь вболівальники київського ФК "Динамо" і активістів партії "Демократична сокира". Також вони поскаржилися на нібито дезінформацію про перебіг справи, яку поширив лідер партії Антон Швець.
Той своєю чергою спростував тиск на суд. Він зазначив, що в списку підписантів скарги присутня частина суддів, на яких він не подавав заяв про можливе скоєння злочину.
Частина суддів Великої Палати Верховного суду заявила про тиск на них з боку мене та Демократична Сокира. Мені особисто...
Опубліковано Anton Shvets Понеділок, 4 травня 2020 р.
Раніше Верховний суд відклав розгляд справи про законність конвертації мільярда гривень рахунків сім'ї Суркісів під час націоналізації "Приватбанку" через тиск на суддів.
Справа тягнеться від 2016 року, коли був націоналізований "ПриватБанк", а Національний банк України визнав, що Суркіси пов'язані з цією установою. Відтоді родина оскаржує це рішення у судах і прагне розморозити чверть мільярда доларів – це кошти, які були на депозитних рахунках компаній, пов’язаних з братами Ігорем та Григорієм Суркісами.
Нагадаємо, 18 квітня 2019 року Окружний адміністративний суд міста Києва ухвалив рішення про незаконність націоналізації "ПриватБанку" через порушення процедури, яка визначена на законодавчому рівні. На інформацію одразу відреагували в НБУ та самому "ПриватБанку". Перші заявили, що рішення адмінсуду не вплине на економічну стабільність держави, у "ПриватБанку" теж переконували, що робота фінустанови ніяк не порушилася і продовжує бути стабільною.
Своєю чергою, тодішній президент України Петро Порошенко з цього приводу скликав засідання РНБО, де доручив Службі безпеки та Генеральній прокуратурі після завершення всіх необхідних судових процедур оцінити, чи є підстави для порушення кримінальної справи щодо суддів.
Суди в цій справі ще тривають.
Рішення про націоналізацію банку державою було ухвалено 18 грудня 2016 року. Причина - нестача в капіталі "ПриватБанку", яку виявили за результатами стрес-тестування. Після цього колишній співвласник "ПриватБанку" Ігор Коломойський подав позов до суду та пояснив це тим, що питання націоналізації фінансової установи для нього є принциповим.