![Зеленський відповів на петицію про звільнення Єрмака](https://thumbor.my.ua/vy89AU-1-xKgd_JQIre_SRJtTQA=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fglavcom.ua%2Fimg%2Farticle%2F6783%2F25_main.jpg)
Зеленський відповів на петицію про звільнення Єрмака
Петиція з вимогою до президента Володимира Зеленського звільнити та притягнути до відповідальності голову його Офісу Андрія Єрмака набрала необхідну кількість підписів.
Однак звільняти його Зеленський не планує.
Про це йдеться у відповіді президента Володимира Зеленського на електронну петицію № 22/091322-еп.
Серед причин необхідності звільнення Єрмака з посади очільника Офісу президента автор петиції зазначав підписання ним 11 березня протоколу засідання ТКГ у Мінську, згідно з яким планувалося створення так званої Консультативної ради.
Зеленський у відповіді подякував «за висловлену громадянську позицію», проте зауважив, що підписання протоколу ТКГ є частиною поточної роботи з реалізації комплексу заходів, а також інших документів, які складають «пакет» досягнутих у Мінську в 2014 - 2015 роках домовленостей.
«За результатами засідання ТКГ у Мінську 11 березня 2020 року було підписано робочий документ, який має декларативний характер, не легітимізує суб’єктності ОРДЛО, а також не змінює статусу Росії у переговорному процесі в рамках ТКГ.
Протокол не є міжнародним договором, як це визначено в статті 2 Закону України «Про міжнародні договори України», відтак уповноваження на підписання робочого документа засідання ТКГ у Мінську 11 березня 2020 року не регламентовано законодавством», - заявив глава держави.
Він також зауважив, що 11 березня Єрмак був присутній на консультаціях ТКГ у Мінську з метою оцінки стану виконання домовленостей, досягнутих під час саміту в нормандському форматі 9 грудня 2019 року в Парижі за його участю як представника України на переговорах політичних радників глав держав та урядів країн - учасниць цього формату (Україна, Німеччина, Франція та Росія).
Автор петиції також наголошував, що Єрмак може бути причетний до незаконної діяльності.
У цьому зв'язку президент заявив: «Стосовно висловлювань щодо А.Єрмака та інших осіб необхідно зазначити, що Державним бюро розслідувань та Службою безпеки України здійснюється досудове розслідування з метою перевірки наявних у ЗМІ фактів.
Частина народних депутатів фракції «Слуги народу» звернулася до президента Володимира Зеленського з проханням не допустити створення Консультативної ради у політичній підгрупі Тристоронньої контактної групи у Мінську.
Відповідне звернення підписали вже 40 нардепів фракції.
Голова офісу президента Ураїни Андрій Єрмак пояснив деталі зустрічі в Мінську, де було створено Консультативну раду з представниками окупованого Донбасу.
Зокрема, за словами Єрмака, йшлося про відкриття нових місць для розведення сил і засобів.
Читайте також інтерв’ю «Главкома»:.
Микита Потураєв: Я не бачу ніякої зради в діях Єрмака.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)