КИЇВ. 18 вересня. УНН. Парламентський комітет сформулював 13 комплексних поправок до другого читання законопроекту № 5599 про олігархів, які враховують понад 200 пропозицій. Про них розповів член комітету, нардеп від "Слуги народу, представник Президента в КСУ Федір Веніславський, якого цитують у "СН", пише УНН.
За його словами, враховано "багато суттєвих положень", які зробили застосування критеріїв цього закону чіткішими, а також унеможливили уникнення внесення до реєстру осіб, які мають значний вплив на економічне та політичне життя країни.
Цитата:
"Ми уточнили дуже багато визначень. Доповнили перелік посадових осіб, які не були враховані в першій редакції. Уточнили наслідки внесення особи до реєстру олігархів. Тепер туди має подаватися інформація про підприємства, кінцевим бенефіціарним власником яких є ця особа. Уточнено положення про заборону фінансування олігархами політичної діяльності, мітингів, політичних партій, заборону здійснення внесків до виборчих фондів політичних партій та кандидатів, крім власних", – розповів Веніславський.
Деталі
Відповідно до закону про регламент ВРУ, після того як комітет проголосував за визначальні, зумовлюючі поправки, якими є саме поправки у редакції, запропонованій комітетом, решта вважаються відхиленими – це імперативна норма Регламенту, додає Федір Веніславський.
Додамо
Комітет рекомендує Раді ухвалити в другому читанні законопроект про олігархів.
За інформацією нардепів, до президентського законопроекту № 5599 про деолігархізацію після першого читання подали 1257 правок.
Доповнення
1 липня Верховна Рада ухвалила за основу законопроект Президента України Володимира Зеленського № 5559 про деоліхаргізацію. “За” проголосували 275 народних депутатів.
3 вересня стало відомо, що Омбудсмен Людмила Денісова надіслала голові парламенту Дмитру Разумкову лист із проханням направити законопроект про олігархів на перевірку до Венеційської комісії.
Уповноважена серед іншого зазначила, що норми законопроекту “про олігархів” не відповідають Конституції України, а їх реалізація призведе до порушень прав і свобод людини та громадянина. До переліку таких норм, з її слів, належать зокрема наділення Президента і РНБО непередбаченими Конституцією України повноваженнями.
Після цього спікер парламенту Дмитро Разумков заявив, що направив законопроект до Венеціанської комісії. У комісії його вже отримали.
У Зеленського вважають, що Венеціанка не зможе заблокувати ухвалення закону.