В енергосистемі України зафіксоване рекордне споживання електроенергії; США нададуть Україні новий пакет оборонної допомоги: він включатиме касетні боєприпаси. Кореспондент.net виділяє головні події вчорашнього дня.
У четвер, 6 липня, енергетики зафіксували пік споживання електроенергії – на 7% вище, ніж у найспекотніший день літа 2022 року, і на 14% вище, ніж минулого четверга. НЕК Укренерго попросила українців вимикати кондиціонери після 16.00. Там зауважили, що триває ремонтна кампанія на багатьох теплових та гідроелектростанціях, а також на кількох атомних енергоблоках. Тому обсяг доступних потужностей в енергосистемі для виробництва електроенергії обмежений, особливо у вечірні години, коли споживання найбільше.
Радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван підтвердив на брифінгу, що Вашингтон надає Києву касетні снаряди. Він зазначив, що Київ “надав письмові запевнення”, що він використовуватиме цю зброю “дуже обережно, з метою мінімізації будь-якого ризику для цивільного населення”. Салліван додав, що “лінія фронту постійно міняється, тому чітко визначити на мапі місце їх використання неможливо”.
Російські окупанти в ніч проти 7 липня атакували Україну іранськими дронами-камікадзе Shahed-136, зафіксовано шість прильотів. Ворог запускав ударні безпілотники із Приморсько-Ахтарська у Краснодарському краї. Загалом було зафіксовано пуски 18 БпЛА, протиповітряна оборона працювала у південних та східних областях. Зенітно-ракетні війська, винищувачі та мобільні групи знищили 12 із 18 дронів.
Внаслідок ракетного удару РФ по Львову 6 липня загинули 10 людей. Про це повідомив начальник Львівської ОВА Максим Козицький за результатами завершення пошуково-рятувальних робіт на місці обстрілу. Також 42 людини отримали поранення, з них три дитини. Крім того, пошкоджені інші будинки, школа, гуртожитки й офіс.
Палата представників Нідерландів визнала Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу. Наприкінці червня глава МЗС Дмитро Кулеба повідомив, що 27 держав вже визнали Голодомор геноцидом українського народу. З Нідерландами ця цифра зросла до 28.
Чехія безоплатно надасть Повітряним силам ЗСУ штурмові вертольоти, боєприпаси, а також підключиться до програми навчання льотчиків на винищувачах F-16. Крім цього, офіційна Прага віддасть Україні авіасимулятор для тренувань льотчиків. З початку війни Росії проти українського народу Чехія передала Україні 667 одиниць важкої техніки та понад 4 млн боєприпасів різного калібру.
Президент Володимир Зеленський на пресконференції з лідеркою Словаччини Зузаною Чапутовою заявив, що Братислава виготовить та поставить Києву ще 16 самохідних артилерійських установок Zuzana 2. За словами Чапутової, країни також підписали контракт на спільне виробництво САУ Zuzana 2.
У Києві вже повноцінно впроваджено службу – єдиний номер для всіх надзвичайних ситуацій. Наступні кроки МВС – масштабувати 112 спочатку в усіх містах-мільйонниках, а потім і в усій країні.
Американські компанії Mondelez, Mars Inc. та PepsiCo Inc. торік зафіксували суттєве зростання продажів на території Росії. Вони залишилися працювати в країні, попри вторгнення Росії в Україну. Так, продажі компанії Mondelez Rus зросли на 38% минулого року, до 92 мільярдів рублів (1,1 мільярда доларів). Компанія Mars, яка прийшла в Росію на початку 90-х років, зафіксувала зростання продажів на 14%, до 177 мільярдів рублів минулого року, а прибуток зріс на 58%, до 27 мільярдів рублів. Виторг PepsiCo зріс на 16% у Росії, а прибуток зріс учетверо, і виробник содової сказав, що операції в Росії становлять 5% консолідованого чистого доходу за 2022 рік проти 4% роком раніше.
Євробачення-2024 пройде у шведському Мальме. Місто о брали за результатами ретельного конкурсу з урахуванням інфраструктури, здатності прийняти тисячі приїжджих, делегацій, знімальних груп, вболівальників та журналістів.
Два портрети, написані голландським художником Рембрандтом ван Рейном, продали на торгах, влаштованих аукціонним домом Christie’s, за 13 мільйонів євро. Портрети датуються 1635 роком. Вони були приховані від сторонніх очей протягом майже 200 років, коли їх востаннє було продано з молотка на британському аукціонному домі 1824 року.