Служба безпеки України не бачить ознак кримінального правопорушення за статтею про колабораційну діяльність у діях посадовців компаній, які пов’язані із заступником голови Офісу президента Ростиславом Шурмою. Ці компанії отримували із держбюджету кошти за «зелену» енергетику, будучи в окупації. Про це повідомило видання «Економічна правда», опублікувавши відповідь СБУ на депутатське звернення.
Правоохоронці розглянули депутатське звернення щодо ймовірних протиправних дій службових осіб ТОВ «КД Енерджі 2», ПП «Нацпрод», ТОВ «Відновлювальна Енергія Запоріжжя», ТОВ «Грін Енерджі Токмак» і ТОВ «Грандпауєр ЛЛС», розташованих у Запоріжжі.
За оцінкою Служби безпеки, у заяві депутатів наразі немає відомостей про обставини, що можуть свідчити про вчинення кримінальних правопорушень за статтею 111-1 (колабораційна діяльність). Відтак відсутні й законні підстави для того, щоб слідчі СБУ внесли відповідні записи до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
Як встановили розслідувачі, співвласником деяких компаній, що володіють цими СЕС, є Олег Шурма — брат заступника керівника Офісу Президента України Ростислава Шурми. Державні гроші від України фактично на окупантів отримували й компанії Руслана Божка — колишнього підлеглого Ростислава Шурми, якого вважають близькою до нього людиною.
За інформацією Bihus.Info, з липня 2022 року по липень 2023 року ці компанії сукупно отримали від державного підприємства України «Гарантований покупець» понад 320 млн грн.
5 вересня в інтерв’ю виданню Forbes Ukraine Ростислав Шурма заявив, що розслідування Bihus.Info про фінансування електростанцій його брата, які перебувають під окупацією, замовив олігарх Ігор Коломойський. Журналісти відкинули звинувачення.
Президент Володимир Зеленський призначив Ростислава Шурму заступником керівника Офісу президента 23 листопада 2021 року.
Ростислав Шурма народився 1983 року у Львові, є сином ексдепутата парламенту, члена СДПУ(о) Ігоря Шурми, який на президентських виборах 2004 року активно підтримував Віктора Януковича.
У 2012–2019 роках був гендиректором заводу «Запоріжсталь» та працював на провідних посадах кількох інших підприємств, які входили до групи «Метінвест» Ріната Ахметова. Був головою Запорізької регіональної організації партії «Опозиційний блок».
Нещодавно команда Bihus.Info повідомила, що 21 серпня Національне антикорупційне бюро України відкрило кримінальне провадження, в якому перевірятиме факти щодо здійснення оплат сонячним електростанціям, розташованим на тимчасово окупованих територіях, у період з липня 2022-го по липень 2023 року.
Читайте також:
- НАЗК запускає портал, на якому збиратимуть повідомлення громадян про виявлену корупцію
- Transparency International розкритикувала президентську ініціативу прирівняти корупцію до держзради
- Як у боротьбі з корупцією владі та журналістам не побороти одне одного
- Запрацював «Портал викривачів». Як безпечно та легально поскаржитися на корупціонера
- Не замовчувати факти корупції під час війни: думка журналістів-розслідувачів
Фото: СБУ / фейсбук
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.