Фронт, українська зброя, ситуація на Близькому Сході: Зеленський провів засідання Ставки
Фронт, українська зброя, ситуація на Близькому Сході: Зеленський провів засідання Ставки

Фронт, українська зброя, ситуація на Близькому Сході: Зеленський провів засідання Ставки

У четвер, 12 жовтня, президент України Володимир Зеленський розповів, що під час засідання Ставки оговорювали фронт, виробництво зброї та техніки, цифровізацію постачання для ЗСУ й ситуацію на Близькому Сході

Про це інформує Зеленський в телеграмі.

Під час засідання Ставки Верховного Головнокомандувача обговорили три ключові питання, зокрема фронт.

Зеленському доповіли головнокомандувач Збройних Сил України Валерій Залужний, командувач Сухопутних військ Збройних Сил Олександр Сирський та командувач оперативно-стратегічного угруповання військ "Таврія" Сил оборони Олександр Тарнавський. Йшлося про ситуацію на основних напрямках – схід, південь; захист українських позицій та контрнаступ.

Щодо виробництва нашої зброї та техніки президент сказав: "Мінстратегпром має чітке завдання представити програму забезпечення українською зброєю за всіма ключовими потребами – від ракет і дронів до бронетехніки та снарядів. За окремими елементами такої програми вже були доповіді. Хороші результати. Будуть більш значущі".

Окреме доручення Верховний Головнокомандувач дав віцепрем’єр-міністру Михайлу Федорову та міністру оборони Рустему Умєрову – щодо максимальної цифровізації постачання для Сил оборони: "Повна підзвітність і контроль – наш пріоритет. Є чіткі терміни реалізації".

Серед іншого під час Ставки обговорили ситуацію на Близькому Сході.

"Комплексний аналіз від голови Служби зовнішньої розвідки Литвиненка. Враховуємо всі чинники, дбаємо про інтереси наших громадян у регіоні та працюємо з партнерами заради недопущення ширшої дестабілізації", - наголосив Зеленський.

Що відомо про власне виробництво зброї

Міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишін повідомляв, що за червень 2023 року Україною було вироблено більше мінометних і артилерійських снарядів, ніж за весь минулий 2022 рік.

Також Україна зосередилася на серійному випуску бойових дронів. Зокрема, вона виготовляє морські дрони, які вже брали участь принаймні у двох атаках: на Керченський міст у липні та на порт Севастополя в жовтні минулого року.

Також в Україні розпочалося серійне виробництво дронів-камікадзе оперативно-стратегічного значення "Рубака", які вже показують свою ефективність у бою. Нові БПЛА здатні долати відстань до 500 км.

Наприкінці серпня Зеленський повідомляв, що далекобійна зброя українського виробництва уразила ціль за 700 км.

Теги за темою
Володимир Зеленський Збройні сили України Новини військові Президент України
Джерело матеріала
loader
loader