У четвер, 12 жовтня, президент України Володимир Зеленський розповів, що під час засідання Ставки оговорювали фронт, виробництво зброї та техніки, цифровізацію постачання для ЗСУ й ситуацію на Близькому Сході
Про це інформує Зеленський в телеграмі.
Під час засідання Ставки Верховного Головнокомандувача обговорили три ключові питання, зокрема фронт.
Зеленському доповіли головнокомандувач Збройних Сил України Валерій Залужний, командувач Сухопутних військ Збройних Сил Олександр Сирський та командувач оперативно-стратегічного угруповання військ "Таврія" Сил оборони Олександр Тарнавський. Йшлося про ситуацію на основних напрямках – схід, південь; захист українських позицій та контрнаступ.
Щодо виробництва нашої зброї та техніки президент сказав: "Мінстратегпром має чітке завдання представити програму забезпечення українською зброєю за всіма ключовими потребами – від ракет і дронів до бронетехніки та снарядів. За окремими елементами такої програми вже були доповіді. Хороші результати. Будуть більш значущі".
Окреме доручення Верховний Головнокомандувач дав віцепрем’єр-міністру Михайлу Федорову та міністру оборони Рустему Умєрову – щодо максимальної цифровізації постачання для Сил оборони: "Повна підзвітність і контроль – наш пріоритет. Є чіткі терміни реалізації".
Серед іншого під час Ставки обговорили ситуацію на Близькому Сході.
"Комплексний аналіз від голови Служби зовнішньої розвідки Литвиненка. Враховуємо всі чинники, дбаємо про інтереси наших громадян у регіоні та працюємо з партнерами заради недопущення ширшої дестабілізації", - наголосив Зеленський.
Що відомо про власне виробництво зброї
Міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишін повідомляв, що за червень 2023 року Україною було вироблено більше мінометних і артилерійських снарядів, ніж за весь минулий 2022 рік.
Також Україна зосередилася на серійному випуску бойових дронів. Зокрема, вона виготовляє морські дрони, які вже брали участь принаймні у двох атаках: на Керченський міст у липні та на порт Севастополя в жовтні минулого року.
Також в Україні розпочалося серійне виробництво дронів-камікадзе оперативно-стратегічного значення "Рубака", які вже показують свою ефективність у бою. Нові БПЛА здатні долати відстань до 500 км.
Наприкінці серпня Зеленський повідомляв, що далекобійна зброя українського виробництва уразила ціль за 700 км.