Компанія Apple звернулася до месенджера Telegram з вимогою заблокувати деякі новинні чи пропагандистські канали для користувачів iPhone з українськими SIM-картками. Про це повідомив засновник Telegram Павло Дуров.
За його словами, оскільки месенджер повинен розглядати запити від App Store, щоб залишатися доступним для користувачів, «певних змін тут не уникнути».
«Якби це повністю залежало від нас, ми б завжди надавали нашим користувачам те, що вони просять: доступ до інформації та думок без цензури, щоб вони могли приймати власні рішення. Однак це не завжди залежить від нас», — написав Дуров.
Він нагадав, що в лютому 2022 року він пропонував обмежити Telegram-канали в Україні та Росії, тому що «їх використовували для воєнної пропаганди». Утім, за його словами, українські та російські користувачі категорично виступили проти обмежень, «ставлячи в пріоритет свободу доступу до інформації, навіть якщо вона необ’єктивна».
Водночас Дуров стверджує, що Telegram нині блокує облікові записи й ботів, що збирають координати для цільових ударів або публікують особисту інформацію інших людей із закликами до насильства.
Нагадаємо, 19 квітня під час пресбрифінгу керівник Центру протидії дезінформації РНБО Андрій Коваленко прокоментував питання журналістів щодо блокування телеграм-каналів, які поширюють ворожу пропаганду, зауваживши, що для цього є «певний секрет у Мінцифри».
«Є інструментарій впливу безпосередньо на Павла Дурова для того, щоб він видаляв конкретний канал, для території України принаймні», — запевнив Коваленко.
У березні у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт про регулювання «платформ загального доступу до інформації», зокрема телеграму. У записці проєкту зауважується, що нині провайдери таких платформ не є суб’єктами у сфері медіа та не мають жодних обов’язків щодо захисту персональних даних, блокування незаконного контенту та відстеження недостовірної інформації.
Голова Комітету ВРУ з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв вважає, що врегулювати діяльність телеграму внесенням додаткових норм до Закону «Про медіа» неможливо, це необхідно робити через інші законодавчі акти.
Нещодавно голова парламентського Комітету з питань свободи слова Ярослав Юрчишин повідомив, що якщо донедавна адміністрація Telegram ігнорувала звернення представників української влади, то зараз ситуація змінюється. За його словами, зараз Telegram розглядає запит України щодо кількох каналів, зокрема «Легитимный» і «Резидент».
Читайте також:
- Такий зручний, але небезпечний: неприємна правда про телеграм
-
Анонімність та російські гроші. Хто фінансує українські телеграм-канали?
- Влада не збирається забороняти в Україні Telegram, хоча все ще не знаходить способів його регулювання
- Кирило Буданов: «З точки зору національної безпеки телеграм точно є проблемою»
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.