Рада підтримала ратифікацію Римського статуту - це умова угоди про асоціацію з ЄС
Рада підтримала ратифікацію Римського статуту - це умова угоди про асоціацію з ЄС

Рада підтримала ратифікацію Римського статуту - це умова угоди про асоціацію з ЄС

Верховна Рада підтримала ратифікацію Римського статуту 281 голосом "за". Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк.

- Народним депутатам перед голосуванням передали листи підтримки від Генштабу та Буданова. Дуже важка дискусія була під час розгляду. Було багато виступів і за і проти. Від нас виступав Костенко проти, - написав Железняк.

Україна має зобов'язання ратифікувати Римський статут в рамках угоди про асоціацію з ЄС.  Україна підписала його ще 20 січня 2000 року, але так і не ратифікувала. У МЗС пояснювали, що в політикумі звучали хибні думки, ніби це дозволить Міжнародному кримінальному суду переслідувати українських військових. 

Римський статут ратифікували 124 держави. Не підписали й не ратифікували його Китай, Індія, Білорусь, Туреччина, Казахстан. Росія та США підписували статут, але згодом відкликали свій підпис. Якщо МКС видає орден на арешт, то країни, які ратифікували статут, мають заарештувати цю людину.

  • 15 серпня Володимир Зеленський вніс до Ради законопроєкт про ратифікацію Римського статуту.
  • 25 червня МКС видав ордери на арешт колишнього міністра оборони Росії Сергія Шойгу та начальника Генерального штабу Збройних сил РФ Валерія Герасимова.
  • 17 березня 2023 року МКС видав ордери на арешт президента Росії Володимира Путіна та російського дитячого омбудсмена Марії Львової-Бєлової через депортацію українських дітей до Росії. 
Теги за темою
Верховна Рада
Джерело матеріала
loader