І справа не лише у психології, а й фізіології людини. Під час сну температура тіла знижується, й навіть можу впасти на 1 градус, тому важливо відчувати тепло. Яку ж ковдру обрати, щоб було затишно і тепло, – розповідає Дім 24.
Яку ковдру обрати
За типом наповнювача усі ковдри можна поділити на натуральні та штучні. Кожна з них має багато різновидів, однак є два найпопулярніших.
Так, серед натуральних ковдр найпопулярнішою є пухова, а серед штучних – синтепонова. Вони мають низку переваг і недоліків, тому, щоб обрати ідеальний варіант для себе, потрібно врахувати усі їхні особливості.
Пухові ковдри – найпопулярніші серед тих, хто шукає модель на холодну зиму. Вони можуть бути з качиним чи гусячим пухом, а деякі виробники для об'єму додають пір'я. Ковдри, наповнені натуральним пухом, довговічні (можуть прослужити до 20, а то й 30 років), не деформуються і не збиваються. Крім того, вона чудово пропускає повітря.
Однак пухова ковдра потребує особливого догляду, адже з часом почне накопичувати бактерії. Серед інших її недоліків:
- можуть викликати алергію,
- можуть накопичувати вологу, тому їх потрібно періодично просушувати,
- якісна натуральна пухова ковдра коштує набагато дорожче, аніж такі ж моделі з іншим наповнювачем.
Якщо говорити про ковдри зі штучним наповнювачем, то найпопулярнішими є синтепонові. Вони відносно недорогі, легкі, гіпоалергенні та прості у догляді.
Втім, такі ковдри мають вагомі недоліки, через які виробники відмовляються від такого наповнювача. Натомість синтепон замінюють на холлофайбер чи штучний пух. Річ у тім, що синтепонові ковдри мають нетривалий термін служби, адже швидко збиваються, а товщина може зменшитися, як мінімум, удвічі.
Зверніть увагу! Пухові ковдри можна очистити лише у хімчистці. Синтепонові ж можна прати у домашніх умовах, однак виключно на делікатному режимі.
Тож, обираючи ідеальну ковдру на зиму, варто зважати не лише на переваги, а й на недоліки.