Коротко:
Завершення війни між Росією та Україною є надзвичайно бажаним, проте мир не може бути нав’язаний Москвою. Про це заявив речник німецького уряду Штеффен Гебештрайт під час брифінгу, повідомляє Укрінформ.
"На запитання, чи буде в цьому році досягнутий мир, моя відповідь була би: треба на це сподіватися. Але це має бути мир, передумовою якою має бути сильна Україна. Не йдеться про продиктований мир", - заявив Гебештрайт.
Він нагадав, що канцлер Німеччини Олаф Шольц запевнив у незмінній підтримці України та активно координує дії з майбутнім президентом США щодо допомоги Києву. За словами Гебештрайта, важливо, щоб Україна перебувала у позиції сили.
Речник також звернув увагу на те, що навіть останніми днями продовжуються бомбардування цивільного населення України та руйнування її енергетичної інфраструктури.
"Війна триває, як і попередні майже три роки, безжальна, і всі вимагають від Росії негайно зупинити цю війну", - сказав він.
Гебештрайт наголосив, що всі стратегічні цілі, які Путін ставив на початку війни, зокрема ослаблення НАТО, встановлення маріонеткового режиму в Києві та недопущення євроінтеграції України, зазнали невдачі. Водночас українці щодня платять за це високу ціну.
Мирні переговори з РФ - останні новини за темою
Нагадаємо, як раніше повідомляв Главред, президент України Володимир Зеленський назвав припущення про готовність російського диктатора Володимира Путіна завершити війну "дуже наївними" і такими, що не мають жодних підстав. Глава держави зазначив, що Україна відкрита до мирних переговорів, але для цього необхідно зайняти сильну позицію.
Військовий експерт, полковник запасу Роман Світан озвучив свій прогноз на 2025 рік щодо війни в Україні. За його словами, переговори між Москвою та Києвом можуть розпочатися навіть завтра, але це не призведе до негайного припинення бойових дій. Гостра фаза конфлікту триватиме, доки обидві армії не досягнуть своїх стратегічних цілей.
Держсекретар США Ентоні Блінкен, коментуючи ситуацію, заявив, що позиція українських сил у Курську, на території Росії, відіграє ключову роль у перспективах можливих переговорів.
Мирні переговори України та Росії
Понад 70% українців підтримують завершення війни з Росією дипломатичним шляхом. Проте йдеться про процес діалогу, а не поступки. Про це свідчить дослідження Київського міжнародного інституту соціології.
Президент України Володимир Зеленський заявив про те, що поки що не бачить імовірності переговорів із диктатором РФ Володимиром Путіним.
Зеленський також вважає, що Україна не може вести переговори з Путіним, оскільки Росія може використати будь-яку паузу в бойових діях для зміцнення своєї окупаційної армії. Після цього РФ може знову наступати на Україну для її окупації, але вже уникаючи помилок, які робила раніше.
Радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що Україні потрібне справедливе завершення війни. Київ не цікавить аналог Мінського формату, де Москва могла б ультимативно висувати свої "вимоги". За його словами, російським представникам не місце на Саміті миру доти, доки не вироблено принципів реалізації формули Зеленського та примусу РФ до її виконання.
Російський диктатор Володимир Путін заявив, що країна-агресор РФ нібито готова до мирного вирішення війни в Україні. При цьому Путін висуває умови. Господар Кремля хоче гарантій для Москви і зберегти захоплені території.