Воєнний стан і мобілізацію продовжено, попри розбрат у Раді
Воєнний стан і мобілізацію продовжено, попри розбрат у Раді

Воєнний стан і мобілізацію продовжено, попри розбрат у Раді

Верховна Рада (Фото: Facebook Олександра Корнієнка)

Верховна Рада вже в 15-й раз від початку повномасштабної війни підтримала законопроєкти президента Володимира Зеленського про продовження воєнного стану і загальної мобілізації ще на 90 діб. Про це повідомив нардеп від Голосу Ярослав Железняк.

За продовження мобілізації проголосували 346 депутатів, воєнного стану – 357.

Народний депутат від Європейської солідарності Олексій Гончаренко – єдиний, хто проголосував проти. Він анонсував це заздалегідь.

Спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук напередодні голосування, ввечері 15 квітня, написав: "Фінальні результати кастингу Путіна в Раді вже завтра можна буде побачити – серед тих, хто проголосує проти продовження воєнного стану".

Глава фракції Слуга народу Давид Арахамія заявив, що "деякі космонавти" з Верховної Ради виступають проти продовження воєнного стану.

"Після Сум. Після Кривого Рогу. Під час наступу росіян. Багато журналістів запитують, що я про це думаю. Слів немає. Лише літери, в основному з кінця алфавіту. "Втома від війни" дається взнаки після виснажливого закордонного відрядження", – написав він.

Водночас Гончаренко казав, що відмовляється голосувати за продовження воєнного стану і мобілізації через відсутність чітких термінів служби для військових.

Він відповів на допис Арахамії: "Держава для Слуг – це гарант їх безпеки і хорошого життя. Держава для нас – це люди, які її складають. Що заважало Давиду та Слугам прийняти законопроєкт про ЧІТКІ ТЕРМІНИ СЛУЖБИ та адекватну мобілізацію?".

Він нагадав, що три місяці тому, на попередньому голосуванні за мобілізацію та воєнний стан, він попереджав, що більше за це не голосуватиме, якщо не буде термінів служби.

"Термінів служби немає. Хоча в Раді давно лежить мій законопроєкт, де все чітко прописано. Бусифікація продовжується. За рік не виконано ЖОДНОЇ обіцянки Кабміну про демобілізаційний законопроєкт. Суцільна брехня", – заявив нардеп.

Читайте також
"Військові – не безсмертні поні". Чому питання демобілізації знову відклали

Водночас нардепка та співголова фракції Європейська солідарність Ірина Геращенко наголосила, що "війна триває, Росія не змінила свої плани знищення України, тому ми [Європейська солідарність] як державники усвідомлюємо важливість мобілізації і воєнного стану, аби продовжити відсіч агресору".

"ЄС всі ці роки голосувала за мобілізацію і воєнний стан, ми підтримаємо ці складні рішення і зараз", – заявила вона.

Втім Геращенко теж розкритикувала владу за "зловживання" воєнним станом нібито для посилення "диктатури".

  • 18 травня 2024 року набув чинності новий закон про мобілізацію. Початково в законопроєкті було положення про демобілізацію, але парламентарі прибрали його, і закон ухвалили вже без визначених строків служби.
  • В Міноборони сказали, що парламентський комітет із питань нацбезпеки й оборони рекомендував розробити новий законопроєкт про демобілізацію впродовж восьми місяців.
  • 20 грудня у Міноборони заявили, що законопроєкт про демобілізацію майже готовий, однак його реалізація неможлива без формування нових резервів.
  • Вже у 2025 році Зеленський, Сирський і спікер Ради Стефанчук дали зрозуміти, що поки що демобілізація неможлива.
Теги за темою
Верховна Рада Давид Арахамія
Джерело матеріала
loader
loader