/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F33%2Fd62a3d6af6e72a7ef3d2c23a5ea67207.jpg)
США озвучили європейцям своє бачення припинення вогню в Україні
Американські представники під час зустрічі з європейськими колегами у Парижі чітко вказали на своє бажання забезпечити повне припинення вогню в Україні протягом найближчих тижнів.
Як повідомляє Bloomberg, це є частиною оновленої ініціативи з припинення бойових дій у російсько-українській війні, яка триває вже три роки, повідомили джерела, обізнані з ситуацією.
Четвергові переговори, які включали зустріч між президентом Франції Еммануелем Макроном і спеціальним посланником США Стівом Віткоффом та за участі українських представників, були зосереджені на пошуку шляхів до якнайшвидшого перемир'я і тривалого миру. Учасники запевнили американську сторону, що повністю підтримують головну мету президента Дональда Трампа – швидке завершення війни.
Американські чиновники висловили сподівання на досягнення значного прогресу найближчим часом, і всі учасники зустрічі погодилися працювати над цією метою. Радники з національної безпеки та переговорники Німеччини, Франції, США та Великої Британії домовилися знову зібратися в Лондоні наступного тижня для продовження обговорень, розпочатих у французькій столиці.
Зустрічі в Парижі, у яких також брав участь державний секретар США Марко Рубіо, відбулися майже через тиждень після візиту Віткоффа до Санкт-Петербурга, де він провів майже п'ятигодинну розмову з президентом Росії Володимиром Путіним. Віткофф назвав цю розмову "переконливою" і зазначив, що вони обговорили кроки, які могли б завершити війну в Україні.
Паризька зустріч стала черговою спробою Європи вплинути на результат переговорів, демонструючи, що разом з Києвом вони повністю підтримують зусилля США із припинення війни. Європейці також наголосили, що відповідальність лежить на Росії, яка має довести серйозність своїх намірів щодо безумовного припинення вогню.
Європейські представники також цікавилися, які дії розглядає адміністрація Трампа в разі відсутності прогресу з боку Путіна. Вони наголошували на необхідності жорсткішої позиції Вашингтона щодо Москви, включаючи "масштабний" пакет санкцій, який Трамп раніше обіцяв розглянути.
Президент США неодноразово висловлював невдоволення темпами переговорів з Росією, яка досі відмовляється прийняти його пропозицію щодо перемир'я в Україні як відправну точку для ширших мирних переговорів. Дональд Трамп зазначав: "Я не звинувачую Зеленського, але я не в захваті від того факту, що почалася війна".
Ключовим питанням залишається доля "п'яти територій", про які згадував Віткофф у інтерв'ю Fox News минулого понеділка, не уточнюючи деталей. Росія наполягає на визнанні своєї окупації частин України з 2014 року, включаючи Крим і значні території Луганської та Донецької областей.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F33%2F61a6735314b05b9ad1e4441a2ffc6fd2.jpg)
Президент України Володимир Зеленський, виступаючи перед журналістами в Києві, різко розкритикував Віткоффа за "прийняття російської стратегії" і наголосив: "Ми не обговорюємо території до перемир'я. Ми ніколи не вважатимемо українські землі російськими".
Незважаючи на часткове припинення ударів по енергетичних об'єктах, Росія посилила повітряні атаки на Україну, які призвели до загибелі понад 55 цивільних осіб і поранення сотень, включаючи дітей. Київ заявляв про підтримку повного перемир'я ще під час переговорів із США в Саудівській Аравії в березні.
На зустрічах у Парижі були присутні головний помічник Зеленського Андрій Єрмак, міністр оборони Рустем Умеров, міністр закордонних справ Андрій Сибіга та інші представники Великої Британії, Франції та Німеччини. "Ми працюємо над критичними питаннями безпеки України та всієї Європи", – написав Єрмак у соціальній мережі X.
Нагадаємо, Сибіга та Єрмак розкрили позицію України щодо перемир'я на переговорах у Парижі.

