Дружина пʼятого президента України, народного депутата та лідер “Європейської солідарності” Петра Порошенка Марина Порошенко наприкінці березня поточного року подала до суду позов щодо поділу майна подружжя. Позов було подано Крижопільському районному суду Вінницької області. Про це свідчать дані судових матеріалів.
Зазначають, що даний спір має майновий характер з ціною позову 17 102 703 811,40 грн. Суд розгляне справу вже 29 квітня.
Нагадаємо, 8 квітня Нацбанк оштрафував АТ “Міжнародний інвестиційний банк”, власником якого є Петро Порошенко, на 20,5 млн грн за порушення законодавства у сфері фінмоніторингу. Зафіксовано недотримання обов’язку перевірки клієнтів та подання недостовірної інформації.
Крім того, президент Володимир Зеленський своїм указом від 12 лютого 2025 року ввів санкції РНБО проти Петра Порошенка.
Статки Порошенків
За 2024 рок Петро Порошенко задекларував сукупний дохід на рівні 4 млрд 620 млн грн.
До переліку арештованого майна та активів Петра Порошенка, яке намагатиметься відсудити Марина Порошенко, входять:
- квартира загальною площею 134,06 кв. м у Києві;
- житловий будинок з трьома альтанками, котельнею, двома гаражами, будинком охорони загальною площею 1331,7 кв. м у Козині під Києвом;
- дві земельні ділянки загальною площею 3,8 га;
- частки в інвестиційному фонді “Прайм Ессетс Кепітал”, ПрАТ “Київський завод експериментальних конструкцій”, страховій компанії “Країна”, “Міжнародному інвестиційному банку” та ще десятках компаній;
- 42 картини.
Доходи зросли
Порівняно з довоєнним 2021 роком, коли депутат заробив 162 млн грн, доходи Порошенка за 2024 рік (4 млрд 620 млн грн) зросли майже у 30 разів. Однак Порошенко намагався виводити всі капітали за кордон шляхом придбання іноземних цінних паперів. Зокрема у 2023 році він придбав паперів на 669 мільйонів гривень, у 2024 році – 1,21 млрд гривень. Значна частина цих інвестицій здійснена через швейцарські фінансові структури.
Загалом за три роки повномасштабної війни Порошенко задекларував сумарно понад 7,5 млрд гривень доходу, з яких більшість отримано у 2024 році.
Справи проти Порошенка
Загалом Петра Порошенка звинувачували у лобіюванні Харківських угод (ЧФ в Криму); фінансуванні терористів (купівля вугілля з ОРДЛО); торгівлі у війну з Росією (Липецька фабрика, завод "Богдан" у рф тощо); спільному з Медведчуком та росіянами незаконному відчуженні нафтопроводу у держави тощо.
При цьому найбільш відома схема по вугіллю з ОРДЛО. Так, у грудні 2021 року Державне бюро розслідувань оголосило Порошенку підозру у державній зраді та сприянні терористичним угрупованням. Адже за його підтримки за державні кошти в ОРДЛО купувалось вугілля. Протягом 2014-2015 років окупаційній владі було передано понад 200 млн грн, загалом через цю схему держбюджет втратив близько 1,5 млрд грн.